patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΕΥΡΩΕΚΛΟΓΕΣ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Nikoss
Site Admin


Συμμετέχουν: 07 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 1809

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 22, 2009 11:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποια ανάρτηση σβήστηκε, και ποιος την έσβησε;;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Τρολλίξ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 3:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:b2ddd7ce28="Nikoss"]Ποια ανάρτηση σβήστηκε, και ποιος την έσβησε;;


Δεν σβήστηκε τίποτα. Δικό μου λάθος.
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΥΡΩΠΟΝΤΙΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 7:36 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:b81e81b001="Anonymous"]Για ενα πατριωτη αριστερο,εφοσων η αποχη δεν ειναι λυση και εφοσων οι εκλογες ειναι απλα καταγραφη τασεων,δεν νομιζω οτι υπαρχει αλλη επιλογη απο την υπερψηφιση του ΛΑ.Ο.Σ.


Η Ευρωβουλη που θα προκυψει απο αυτες τις Ευρωεκλογες θα παρει σημαντικες αποφασεις για την επομενη 5 ετια.
Εμεις οι Ελληνες καλουμαστε να στειλουμε εκπροσωπους στην ευρωβουλη
που δεν θα ασχολουνται μονο με νταματες και αγγουρακια( "οικολογοι").
Πρεπει να στειλουμε ευρωβουλευτες που θα προστατεψουν τα συμφεροντα
(τα δικαια θαλεγα εγω)της χωρας.
Βεβαια οι ευρωβουλευτες ανηκουν σε κομματα.Το θεμα ειναι ποια κομματα μπορουμε να εμπιστευτουμε.
Σημερα 2 ειναι τα κυρια προβληματα που πρεπει να απασχολησουν τον Ελληνικο λαο.
1)η λαθρομεταναστευση(που συνδεεται αμεσα με την ανεργια των ελληνων και την εισφοροδιαφυγη απο το ικα και την μειωση της διαπραγματευτικης δυναμης της ελληνικης εργατικης ταξης)
2)η εισοδος της Τουρκιας στην ΕΕ.

Υπερ της λαθρομεταναστευσης ειναι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΚΚΕ-ΣΥΡΙΖΑ-"ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ-ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ"
Υπερ της Τουρκιας στην ΕΕ ειναι ΝΔ-ΠΑΣΟΚ-ΣΥΡΙΖΑ-"ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ".Το ΚΚΕ ειναι υπερ της διαλυσης της ΕΕ (με μια διαλυμενη ΕΕ η Ευρωπη θα ειναι ποιο ευκολη λεια για τους Αμερικανους).
Κατα δηλωσεις Οζαλ ,η τουρκια θα καταλαβει την ελλαδα με εποικισμο,και μαλιστα νομιμο ,εαν γινει μελος της ΕΕ.
Οταν αυτα τα κομματα δεν μπορουν να εγγυηθουν την επιβιωση του Ελληνισμου γιατι εγω ο ανενταχτος αριστερος να εχω ενδιασμο στο να στηριξω το ψηφοδελτιο του ΛΑ.Ο.Σ? Τι εχω να χασω?Και γιατι να θεωρουνται τα κομματα της νεας ταξης προοδευτικα?Εαν γινει μπαχαλο η ελλαδα αυτο θα ειναι προοδευτισμος?
Μηπως πρεπει να προβληματιστουμε με το τι ειναι σημερα δεξια-αριστερα?
Και εφ οσον δεν υπαρχει σημερα πατριωτικο αριστερο κομμα ,να ριξω ακυρο-λευκο?
Μα αυτο θελει η αρχουσα ταξη.Τα ακυρα -λευκα ειναι υπερ των κομματων εξουσιας.
Και ενταξει ο ΛΑ.Ο.Σ εχει ελλειψεις ,ατελειες.
Αλλα ειναι αυτο που σηκωσε το βαρος στο να φυγει το κωλοβιβλιο της Ρεπουση,που πιεσε τον Καραμανλη να βαλει το(κολοβο)βετο για τα Σκοπια,
το μονο κομμα που καταγγελει την Μπακογιαννη για την εξωτερικη της πολιτικη.
Εμεις οι ποντιοι (που ξεριζωθηκαν οι προγονοι μας απο τις εστιες τους) δεν θελουμε τα παιδια μας να ζησουν ενα ελληνικο κοσσοβο,γιατι με τους ρυθμους που πανε τα γεγονοτα (και εαν δεν το αποτρεψουμε)θα το βρουμε μπροστα μας.
Και ενα πραγμα μην ξεχνατε
εαν δεν ειχε το Τηλεαστυ ο Καρατζαφερης θα τον ειχαν σβησει ,οπως εσβησαν τον Σαμαρα και τον Τσοβολα.
Επιστροφή στην κορυφή
ευρωκομμουνιστης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 8:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσεξτε
οι λαθρομεταναστες που ερχονται στην Ελλαδα ειναι ΟΛΟΙ μουσουλμανοι.
Που στο Ισλαμ η γυναικα εχει τα δικαιωματα ενος ζωου.
"αντιεξουσιαστες"-συριζαιοι και κουκουεδες που ειστε υπερ των ανθρωπινων δικαιωματων , μηπως σας διαφευγει αυτο?
Αλλα τι να μας πουν οι θαυμαστες του Σταλιν (κκε)
και του Τσαουσεσκου(κκε εσωτερικου).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 10:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.
Επιστροφή στην κορυφή
ευρωκομμουνιστης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 23, 2009 11:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:136d255689="Anonymous"]Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.


ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ patari
Επιστροφή στην κορυφή
Θεσσαλονικιος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 26, 2009 3:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:c5804f7e5f="ευρωκομμουνιστης"][quote:c5804f7e5f="Anonymous"]Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.


ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ patari

Στην Θεσσαλονικη ,στο ψηφοδελτιο του ΛΑ.Ο.Σ ΤΟ 2007,υποψηφιος ηταν ο Αλεξανδρος Μητσιου πρωην γραμματεας του Ρηγα Φεραιου.
Επιστροφή στην κορυφή
θεσσαλονικιος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 27, 2009 5:13 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:a0a1be34f5="Θεσσαλονικιος"][quote:a0a1be34f5="ευρωκομμουνιστης"][quote:a0a1be34f5="Anonymous"]Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.


ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ patari

Στην Θεσσαλονικη ,στο ψηφοδελτιο του ΛΑ.Ο.Σ ΤΟ 2007,υποψηφιος ηταν ο Αλεξανδρος Μητσιου πρωην γραμματεας του Ρηγα Φεραιου.

To ΚΚΕ κινδυνευει να μεινει χωρις ακροατηριο.
Η εργατικη ταξη στην Ελλαδα θα αποτελειται σε λιγα χρονια μονο απο αλλοδαπους.
Γιαυτο θελει να ψηφιζουν οι λαθρομεταναστες(μετα απο 5 χρονη παραμονη ,οπως προτεινε στην βουλη).
Την οικοδομη σε λιγα χρονια (ηδη σχεδον αρχισε) θα την ελεγχει η αλβανικη μαφια ,οπως η Καμορα στην Ναπολη της Ιταλιας.
Δεν βαλλω κατα των τιμιων-νοικοκυραιων αλβανων αλλα κατα της μαφιας των αλβανων.
Εχω ιδια πειρα απο μια ιδιοκατασκευη που εκανα περυσι.
Επιστροφή στην κορυφή
δημοσκοπος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 8:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ

Βαλτε ενα προγραμματακι εδω μεσα στο patari
για ενα γκαλοπ ,
για να δουμε ,μετα απο 1 μηνα ,που καταληξαμε.
Επιστροφή στην κορυφή
vngelis



Συμμετέχουν: 28 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 6549

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 10:12 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:3f69ae9de7="ευρωκομμουνιστης"][quote:3f69ae9de7="Anonymous"]Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.


ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ patari

ευροκομμουνιστης και διαβασμα?
Δεν νομιζω...
Παπαγαλοι των Αμερικανικων ΜΜΕ ειναι εαν δεν χρηματοδοτουνται απο καμμια ΜΚΟ του Σορος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ΝΤΟΥΜΠΤΣΕΚ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 31, 2009 4:18 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:2ec2007b17="vngelis"][quote:2ec2007b17="ευρωκομμουνιστης"][quote:2ec2007b17="Anonymous"]Πατριωτες αριστεροι υπαρχουν πολλοι. Ειμαι υπερ του φραξιονισμου στο εσωτερικο του ΛΑΟΣ.


ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΛΙΤΕΡΗ ΙΔΕΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ patari

ευροκομμουνιστης και διαβασμα?
Δεν νομιζω...
Παπαγαλοι των Αμερικανικων ΜΜΕ ειναι εαν δεν χρηματοδοτουνται απο καμμια ΜΚΟ του Σορος

Απο το πολυ διαβασμα γιναμε ευρωκομμουνιστες εκεινη την εποχη 1974-1984.(το 1984 πεθανε ο Ενρικο Μπερλινγκουερ η ψυχη του ευρωκομμουνισμου,μια γνησια ευγενικη φυσιογνωμια).
Οι χρηματοδοτουμενοι απο τον SOROS βρισκονται σε αλλα forum.
Πολυ Σταλινικη αυτη η αποψη σου.
Συγχωρεισαι γιατι εισαι νεος .
Δεν ζησατε την "ανοιξη της Πραγας".
Οραμα μας ο "σοσιαλισμος με ανθρωπινο προσωπο".
Αλλα με αυτα που εζησα και βλεπω ,αμφιβαλλω αν μπορει να υπαρξει
σοσιαλισμος με ανθρωπινο προσωπο.Σοσιαλισμος η βαρβαροτητα (η σοσιαλισμος με βαρβαροτητα).
Οπου επικρατησε ο "σοσιαλισμος", επικρατησε με την βια,τις φυλακισεις ,τις εκτοπισεις,τις εκτελεσεις.
Σταλιν-Μαο-Πολ Ποτ-Τσαουσεσκου.
"Φερτε μας πισω τον Τουχατσεφσκι" φωναζε ο Λεωνιδας Κυρκος,οταν ηταν ευρωκομμουνιστης,πριν μεταλλαχθει σε νεοταξικο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Σελίδα 3 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας