patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Μπιζνες Μεταναστες Σιτυ Πλαζα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αντιαμερικανος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2018 4:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Μπιζνες Μεταναστες Σιτυ Πλαζα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιδιοκτήτρια Σίτυ Πλάζα... Αλίκη Παπαχελά

Ολη μέρα δεν είχα βγεί απ το σπίτι, βγήκα το βραδάκι τώρα για να βγάλω βόλτα τα σκυλιά.

Βρήκα τον φάκελο πεταμένο στην έξω πόρτα.

Τίποτα τυχαίο. Δευτέρα ψηφίστηκε το πολυνομοσχέδιο, Τετάρτη επισκέφθηκα το City Plaza, Πέμπτη βγάλαν την κατάσχεση, Παρασκευή επίδοση.

Κατασχετήριο του σπιτιού μου απ την ΔΟΥ Ν. Ιωνίας. Το ποσόν που αναγράφεται ότι χρωστώ είναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΕΝΦΙΑ.

Την ίδια ώρα που μου έχει κάνει διαταγή πληρωμής η eurobank για το σπίτι.

Εδώ να υπενθυμίσω ότι το καλοκαίρι του 2016 αναγκάστηκα να δώσω τζάμπα σε σχέση με την πραγματική του αξία το πατρικό μου απ την μεριά της μάνας μου (προικώο απ τον παππού μου απ το 1950) διότι λόγω της θέσης του είχε πολύ ψηλή αντικειμενική αξία με αποτέλεσμα να έχουν μαζευτεί 135.000 ευρώ από ΕΝΦΙΑ που μη έχοντας εισοδήματα ήδη απ το 2009, αδυνατούσα να πληρώσω. Επίσης είχε και υποθήκες η eurobank σε κείνο, μεταξύ των οποίων για 300.000 ευρώ για το σπίτι μου στο Μαρούσι. Μετά από εκβιασμό της τράπεζας για πλειστηριασμό και παραπομπή μου απ την ΔΟΥ Ν. ΙΩΝΙΑΣ για χρέη στο δημόσιο το έδωσα και ΟΛΟ το ποσόν πήγε στην τράπεζα και στην εφορία. Κι αυτό γιατί αν πλειστηριαζόταν δεν θα πιανε ούτε τα μισά απ αυτά. Οι 300.000 μπήκαν στο δάνειο του σπιτιού στο Μαρούσι και παρά ταύτα η τράπεζα το έβγαλε κόκκινο και μου έκανε διαταγή πληρωμής. Απ την δίκη για "απάτη στο δημόσιο" αθωώθηκα εφ όσον είχαν παρακρατηθεί τα 135.000. Ουσιαστικά δλδ το έχασα το πατρικό μου...
Θυμάστε που σας έλεγα ότι κάποια στιγμή θα τσακώνονται τράπεζα και δημόσιο για το ποιά θα πρωτοπάρει το σπίτι μου; Ιδού λοιπόν.

Να ευχαριστήσω θερμά τα λαμόγια και καθάρματα, εκτός των αλητών που κυβερνούν, τους μεγαλύτερους αλήτες υπαλληλίσκους τους που προέβησαν στην καταπάτηση του City Plaza ακριβώς όταν εγκρίθηκε η συμφωνία με την Υπατη Αρμοστεία για την ενοικίαση του ξενοδοχείου μου για πρόσφυγες. Αν είχε νοικιαστεί δεν θα είχα χάσει ούτε το σπίτι, ούτε το πατρικό μου, ούτε την ζωή μου όλη και δεν θα ήμουν τώρα προ των πυλών για τον δρόμο και την φυλακή. Τόσο καιρό φωνάζω ότι το μόνο μου εισόδημα ήταν απ το ξενοδοχείο κι οι αλητήριοι διέδιδαν ότι είμαι παμπλούτου και δεν έχω ανάγκη και φρόντιζαν να με χρεώνουν κι άλλο. Μέχρι κι η Κούρτοβικ υπερασπιζόμενη τους αλητήριους καταπατητές στο δικαστήριο μου είπε : Ελάτε τώρα κυρία Παπαχελά αφού είστε πολύ πλούσια. Αποδεικνύεται πόσο παμπλούτου είμαι. Ντροπή και αίσχος! Και μπαταχτσού βεβαίως. Εχω, αλλά γουστάρω να μην πληρώνω και να μένω στον δρόμο. Razz Τώρα γιατί δεν χρώσταγα πουθενά ούτε μισό ευρώ μέχρι το 2010 κανέναν δεν απασχόλησε.

Με κανιβαλίσατε, μου κολλήσατε ρετσινιές, με σύρατε στην λάσπη για να αποδειχθεί στο τέλος ότι όσα έχω πεί και καταγγείλει είναι η μόνη αλήθεια.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες σ όσους συμμετείχαν ως κοινοί εγκληματίες του κοινού ποινικού δικαίου στον διασυρμό και την καταστροφή μου, με πρώτους την κυρία Ολγα Λαφαζάνη και τον κύριο Γιαννόπουλο του "ΔΙΚΤΥΟΥ", τον Νασίμ Λομανί, τον Γιάννη Ανδρουλιδάκη κι όλα τα συν αυτοίς λαμόγια που έστησαν την καταπάτηση του City Plaza και την παγκόσμια διαφήμισή της, μαζί με μέλη της ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ΛΑΕ και αριστεροαναρχικών ομάδων "αλληλεγγύης για τους πρόσφυγες".

Η ρετσινιά που θα μείνει απ αυτό το σκάνδαλο σ όλους τους είναι χειρότερη απ όσες πήγαν να μου κολλήσουν αλώνοντας την ζωή, την περιουσία, την υπόσταση, την αξιοπρέπεια και την προσωποικότητά μου.

Κρατιέμαι με νύχια και με δόντια να μην πάθω τίποτα (σήμερα ένοιωσα αυτό που ακούμε : έπαθε ανακοπή μόλις πήρε το κατασχετήριο στα χέρια του) γιατί ξέρω ότι θα τους δώσω μόνο χαρά.

Ακόμα κι έχοντας αφαιρέσει τα πάντα από μένα, και στον δρόμο και στην φυλακή να είμαι θα είμαι ζωντανή να τους θυμίζω την αισχρή βρωμιά τους.

Ψυχή βαθιά.
Επιστροφή στην κορυφή
Αντιαμερικανος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2018 5:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τωρα τα ερωτηματα;

Της πηραν το ξενοδοχειο ενω ηταν να παρει πακετο φραγκα απ τον ΟΗΕ οι αριστεριστες;
Η τσακωθηκαν στη μίζα;

Και γιατι δεν ζήτησε εξωση; Παντως λυση υπαρχει. Εαν ταξη στον Χαζακη ΕΠΑΜ κανα κοψίδι και κανει ανακαταληψη μπορει να παρει πισω το ξενοδοχειο... εαν πραγματικα το εχει χασει...
Επιστροφή στην κορυφή
vngelis



Συμμετέχουν: 28 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 6526

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 20, 2018 7:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aliki Papachela

"Η διαφορά κύριε είναι ότι μου αποκλείουν κάθε εισόδημα απ την πηγή εισοδήματός μου εξακολουθώντας να με υπερχρεώνουν και με τα λειτουργικά βάρη της καταπάτησης και παίρνοντάς μου ακόμα και το σπίτι. Τα λεφτά για το προσφυγικό που έχουν μπεί στην χώρα είναι πάρα πολλά κι αντί οι πρόσφυγες να ζουν σε αξιοπρεπείς συνθήκες μ αυτά τα λεφτά καρπώνονται οι επιτήδειοι εκατομμύρια οδηγώντας μεταξύ άλλων κι έναν ιδιώτη στην πλήρη καταστροφή."
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
θα τρελαθουμε
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 23, 2018 2:39 pm    Θέμα δημοσίευσης: εντελως Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://m.huffingtonpost.gr/entry/yiati-epsosan-alvanike-semaia-se-scholeio-ton-chanion-katalepse-apo-toes-mathetes_gr_5a65a64fe4b0e5630071244b
Σε μια χρεωκοπημένη χωρα πληρώνουμε μαθηματα αλβανικών .Αλλη μια απορια Από ποιούς;
Επιστροφή στην κορυφή
ταξικα αδερφια
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιαν 29, 2018 10:19 am    Θέμα δημοσίευσης: σε ταξικη αλληλεγγυη! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.pronews.gr/koinonia/663895_lakonia-49hronos-methysmenos-slovakos-mahairose-polono-poy-emenan-mazi-kai-ton
Επιστροφή στην κορυφή
πρακτοραντζες
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 30, 2018 10:15 am    Θέμα δημοσίευσης: πολλές Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.kathimerini.gr/944718/article/epikairothta/ellada/ellhnes-kai-amerikanoi-ekpaideyoyn-mko-apo-valkania

των πρακτόρων η σχολή είναι χρησιμη πολύ..μ
Επιστροφή στην κορυφή
επενδυτες ερχονται
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 02, 2018 12:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: ανεβαινει η οικονομια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/esoteriki-asfaleia/670891_epityhia-tis-mya-epiasan-alvano-poy-prospathise-na-ferei
Απο εισαγωγές καλά πάμε
Επιστροφή στην κορυφή
καφριλικια
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάρ 06, 2018 3:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: πολλα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.pronews.gr/amyna-asfaleia/esoteriki-asfaleia/671834_symmoria-pakistanon-mahaironei-perastikoys-se-filopappoy

υπαρχουν βεβαια κ μεταναστες που δεν ειναι κρατικοδιαιτοι να περιμενουν τις επιχορηγησεις αλλα κανουν κ δικες τους επιχειρησεις
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας