patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Πως έδιωξε τις ΜΚΟ ο Ορμπαν

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Αντιαμερικανος
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 21, 2018 3:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Πως έδιωξε τις ΜΚΟ ο Ορμπαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια εν μέρει διευκρίνηση. Ο όρμπαν Βίκτορ στην ουσία, δέν πρεσβεύει τα κλειστά σύνορα, δηλαδή την επιστροφή του συστήματος ελέγχου στα πρότυπα του 90 και προγενέστερα. Ο Ούγγρος πρωθυπουργός συνοψίζει σε 2 σκέλη την πολιτική του : 1. Δέν θα μου επιβάλεται να δεχθώ κάποιον που δέν θέλω και 2. δέν θα μου επιβάλεται να δεχθώ αριθμό ατόμων τα οποία δέν μπορώ να περιθάλψω σε βάρος της οικονομικής και κοινωνικής δυνατότητας της χώρας μου και του λαού. Μπορώ να παραθέσω πλειάδα περιστατικών και παραδειγμάτων αλλά δέν θέλω να κουράσω. Ένα άγνώστο Περιστατικό και για να είμαστε πιο συγκεκριμένοι ένα περιστατικό το οποίο θάφτηκε από τα Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης του ευρωπαϊκού τύπου όχι ακούσια αλλά εκούσια και το οποίο αποδεικνύει Γιατί η ουγγρική κυβέρνηση ακολουθεί αυτή την πολιτική και γιατί επιτίθεται στις μη κυβερνητικές οργανώσεις, είναι και το ακόλουθο και το αναφέρω γιατί το έζησα εκ των έσω. Πριν από 2 χρόνια οι ουγγρικές αρχές διαπίστωσαν ότι μία μη κυβερνητική οργάνωση λαμβάνει χρηματοδότηση από το επίσημο Ουγγρικό κράτος το ποσό της οποίας χρηματοδότησης διοχετεύονταν σε τελείως αλλότριους σκοπούς. Αυτό που έγινε αμέσως είναι ότι σταμάτησε την ροή προς την οργάνωση αυτή εξέδωσε εντάλματα συλλήψεως των ούγγρων που ήταν επικεφαλής και άρχισε να ερευνά την αμερικανικής προέλευσης μη κυβερνητική οργάνωση. Στα πλαίσια Λοιπόν της έρευνας αφού διαπιστώθηκε η σύνδεση των δεδομένων με αμερικανικούς παράγοντες ζήτησε άδεια από το Αμερικανικό Υπουργείο Οικονομικών και Εσωτερικών να αποστείλει εφοριακούς της Ουγρικής δίωξης οικονομικού εγκλήματος στην Αμερική προκειμένου να εκτελέσουν έρευνα σε συγκεκριμένα άτομα. Μέχρι εδώ λοιπόν έχουμε την βιτρίνα ότι μία κυβερνητική οργάνωση μη κυβερνητική δραστηριοποιείται κάπου και λοιπά και λοιπά. Όταν Λοιπόν ζήτησαν οι ούγγροι την άδεια ΝΑ μεταβούν στην Αμερική παρουσιάζοντας απτές αποδείξεις του τι ακριβώς συνέβαινε το Αμερικανικό Υπουργείο Εξωτερικών απαγόρευσε την είσοδο των ούγγρων εφοριακών στην Αμερική εξέδωσε κόκκινη απαγόρευση για τα πρόσωπά τους με την κατηγορία της διαφθοράς ότι κάπου οι Αμερικανοί μάθανε ότι ήταν διεφθαρμένοι και απαγόρευσαν την οποιαδήποτε έρευνα στο έδαφός τους. Αυτό έγινε από το επίσημο αμερικανικό κράτος του Ομπάμα Όχι τώρα. Βάζοντας το φτυάρι λίγο βαθύτερα φάνηκε όλος αυτός ο συφερτός των εταιριών, των χρηματοδοτήσεων και τον παρασκηνιακό έλεγχο που επιχειρούν και Αποδείχθηκε ότι η Ρωσική δημοκρατία που απαγόρευσε τις ΜΚΟ ΈΚΑΝΕ πάρα πολύ καλά. Αυτό είναι ένα μικρό παράδειγμα τον δικαιολογημένων για μένα ενεργειών της ουγγρικής κυβέρνησης που δείχνει ότι μπορεί να αλλάζει ένας πρόεδρος στην Αμερική αλλά το σύστημα δεν ελέγχεται από τον πρόεδρο και το κογκρέσο αλλά από τους τραπεζίτες τους εμπόρους όπλων και τις μυστικές υπηρεσίες. Τέλος ευχαριαστώ για την εμπιστοσύνη αλλά εάν εκθέσω ελέυθερα τις απόψεις μου σαςν διαχειριστής, θα σας βάλω σε μπελάδες, οπότε με τιμά η επιθυμία σας αλλά είναι καλύτερα για όλους η διατήρηση της αφάνεια.

Dimitris Papagiannis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας