patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Πάγκαλος: ''Ζω με 370 ευρώ το μήνα''

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
πεθαίνει της πείνας
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 26, 2018 12:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Πάγκαλος: ''Ζω με 370 ευρώ το μήνα'' Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

«Ζω με 370 ευρώ το μήνα»
Πάγκαλος: Ζω κάτω από τα όρια της φτώχειας

«Ζω με 370 ευρώ το μήνα» υποστηρίζει ο Θεόδωρος Πάγκαλος, με τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ να ισχυρίζεται ότι του έχει γίνει κατάσχεση στη σύνταξη από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους


πατήστε, πάνω στην φωτογραφία, με το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού, για να δείτε την πρωτότυπη και σε μεγαλύτερο μέγεθος



Ζω με 370 ευρώ το μήνα» υποστηρίζει ο Θεόδωρος Πάγκαλος, με τον πρώην υπουργό του ΠΑΣΟΚ να ισχυρίζεται ότι του έχει γίνει κατάσχεση στη σύνταξη από το Γενικό Λογιστήριο του Κράτους.

«Να βγω να πάω πού; Και πώς να βγω; Με τι χρήματα. Από τη μία κινδυνεύει η σωματική μου ακεραιότητα από ακροδεξιά και ακροαριστερά υποκείμενα. Από την άλλη, η βουλευτική σύνταξη ανέρχεται στο ποσό των 370 ευρώ» λέει, μεταξύ άλλων, ο ίδιος σε συνέντευξή του στο «Πρώτο Θέμα».

«Εδώ και πέντε χρόνια μου έχουν κατασχέσει τη σύνταξη στο Γενικό Λογιστήριο του Κράτους. Τους έχω τηλεφωνήσει πολλές φορές και ούτε μία δεν μου έχουν απαντήσει με σαφή τρόπο. Μη με ρωτάτε πώς ζω» σημειώνει ο ίδιος, υποστηρίζοντας ότι βρίσκεται κάτω από τα όρια της φτώχειας.

«Θέλω να τους δω κρεμασμένους στην πλατεία Συντάγματος. Θα προσφύγω στο Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων, θα τους κάνω δίκες και θα το γλεντήσουμε όλοι μαζί μετά τις εκλογές» προσθέτει.

Μιλώντας για τις εκλογές, στην ίδια συνέντευξη, ο πρώην υπουργός του ΠΑΣΟΚ δεν πιστεύει ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα ξαναβγεί και ότι ο Μητσοτάκης θα πάρει αυτοδυναμία στις εκλογές.

«Όχι, ο ΣΥΡΙΖΑ δεν πρόκειται να ξαναβγεί. Θα πάρει κάτω από 20%. Ο Μητσοτάκης πιστεύω θα πάρει την αυτοδυναμία» σημειώνει, αποκαλύπτοντας πως θα ψηφίσει Νέα Δημοκρατία για τρίτη φορά στη ζωή του. «Και θα ψηφίσω ΝΔ γιατί έχουμε εμφύλιο και οφείλω να είμαι εναντίον του κομμουνισμού στην όποια του μορφή. Ο κομμουνισμός δεν αποσείεται. Προλαμβάνεται».

https://www.tanea.gr/2018/11/25/politics/pagkalos-zo-kato-apo-ta-oria-tis-ftoxeias/
Επιστροφή στην κορυφή
επισκέπτης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 26, 2018 9:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Βρε, τον "κακομοίρη" τον χοντρό...που τά'φαγε μόνος του! Smile Smile Smile Smile Κάνει και δίαιτα απίσχνανσης τζάμπα και παραπονιέται από πάνω!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3778

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Νοέ 26, 2018 11:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: "Όκι εντώ!...Όκι εντώ!..." Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εννοεί 1 μήνα σε Pulsar. Στους πλέον βραδύστροφους, το ημερονύκτιο διαρκεί κλάσματα του δευτερολέπτου...
_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας