patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΚΑΙ DEREE

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 01, 2009 9:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΚΑΙ DEREE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασιλεία της Ελλάδος!
1.9.09

Προ ημερών διάβαζα στα μπλογκ την αήθη επίθεση την οποία δεχόταν η κ. Παπαρήγα για το γεγονός του ότι η κόρη της, η Βασιλεία, φοιτεί στο Deree!
Σας θυμίζω το απόσπασμα και την πηγή του και συνεχίζω.


…Και με την ευκαιρία, επειδή είπα για το Deree. Χτες έγραψε η "ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ" ότι έχω στείλει την κόρη μου στο Deree. Οντως, έτσι είναι. Ενα παιδί αν δεν μπορεί ή δε θέλει να πάει στο Πανεπιστήμιο, δεν έχει διέξοδο στην Ελλάδα, τι θα κάνει μετά το Λύκειο. Κάπου πρέπει να πάει…
http://www.rizospastis.grpage.dopublDate=16/1/2007&id=8425&pageNo=8&direction=1

Ακόμα και το όνομα της κοπέλας σας πείραξε βρε?
Βασιλεία θηλυκό του Βασίλειος!
Μπορεί ακόμα να αποκτήσει φήμη σαν ............
τον Nick the Greek (Νίκος ο Έλληνας) και να αποκαλούν κι αυτή Βασιλεία της Ελλάδος!!! Η κόρη της Γ.Γ. του ΚΚΕ, Βασιλεία της Ελλάδος! Άλλο κύρος!
Στο μόνο στο οποίο θα ψέξω την κ. Παρήγα είναι το μικρό ψεματάκι, η δικαιολογία, για την εγγραφή της κοπέλας στο Deree.
Την είχε ταμένη! Ναι! Όπως σας το λέω! Την είχε τάξει από μικρή αλλά, λόγο ασυμβίβαστου θρησκείας και κόμματος, το παρουσίασε πιο «επαναστατικά»!
Πως ακριβώς το είπε: «…Ένα παιδί αν δεν μπορεί ή δε θέλει να πάει στο Πανεπιστήμιο…».
Τι μας λέει εδώ η κ. Παπαρήγα?
« Η Βασιλεία μπορούσε αλλά δεν ήθελε να πάει στο πανεπιστήμιο και να συναγωνίζεται τους συντρόφους της Πανσπουδαστικής και έτσι έκανε πέτρα την καρδιά της και διάλεξε το Ιμπεριαλιστικό αυτό κολέγιο. Όχι μόνο δεν μιλάνε Ελληνικά εκεί αλλά ούτε καν Ρώσικα. Από μικρά τα μαθαίνουν την γλώσσα του Ιμπεριαλιστικού Καπιταλισμού και Καπιταλιστικού Ιμπεριαλισμού βεβαίως-βεβαίως!»
«Και να ‘ταν μονάχα αυτό» συνεχίζει «στο τέλος των σπουδών μπορεί κάποιο από αυτά τα χρηματοδοτούμενα, από τα σκοτεινά κέντρα και την CIA, πανεπιστήμια τύπου Yale και Harvard να μου την πάρουν μακριά και να χάσω εγώ το κορίτσι μου και το κόμμα έναν ψήφο!»
Μια μάνα βρε, σας λέει τον πόνο της για τον αποχωρισμό της από την θυγατέρα της κι εσείς κάνετε πολιτικούς συσχετισμούς!
Εκτός βέβαια κι αν το κορίτσι ήθελε αλλά δεν μπορούσε!
Μπορεί να ήταν η πρωταγωνίστρια του παλιού δίστιχου,
«Στην σχολή που φοίτησα, αγάπησα μια ΚΝιτισα.
Φοιτώ εγώ, ΦΥΤΟ κι αυτή!!!»

http://ventetta.blogspot.com/2009/09/blog-post_6373.html
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 6:41 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για σενα λοιπον κατα τα φαινομενα δεν αποτελει προβλημα το ν'ακολουθησεις μια καριερα που δεν σ'εμπνεει, οτι βρεξει ας κατεβασει...Μπαινω στο τουριστικων επαγγελματων? αυτο θα κανω για το υπολοιπο της ζωης μου...Κι ολα αυτα βασισμενα σε μια νομοθεσια που προσμετρα (η οχι, εξαρταται απο τη χρονια) βαθμολογιες λυκειου και βαθμολογια μιας ολιγοωρης εξετασης (βλ. Πανελληνιες)....Τελεια νοοτροπια....
Επιστροφή στην κορυφή
alfon
Site Admin


Συμμετέχουν: 20 Ιαν 08
Δημοσιεύσεις: 681
Τόπος: Ελλάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 9:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:bf2fc5bc77="Anonymous"]Για σενα λοιπον κατα τα φαινομενα δεν αποτελει προβλημα το ν'ακολουθησεις μια καριερα που δεν σ'εμπνεει, οτι βρεξει ας κατεβασει...Μπαινω στο τουριστικων επαγγελματων? αυτο θα κανω για το υπολοιπο της ζωης μου...Κι ολα αυτα βασισμενα σε μια νομοθεσια που προσμετρα (η οχι, εξαρταται απο τη χρονια) βαθμολογιες λυκειου και βαθμολογια μιας ολιγοωρης εξετασης (βλ. Πανελληνιες)....Τελεια νοοτροπια....


Υποτιθέμενε ηλίθιε (και λέω υποτιθέμενε γιατί δε νομίζω οτι μπορεί να είσαι τόσο ηλίθιος όσο παριστάνεις), το ΚΚΕ υποτίθεται οτί είναι αντίθετο στα ιδιωτικά πανεπιστήμια και κολέγια. Το θέμα που βάσεις είναι σημαντικό μεν, άσχετο δε.
_________________
When you're wounded and left on Afghanistan's plains,
And the women come out to cut up what remains,
Jest roll to your rifle and blow out your brains
An' go to your Gawd like a soldier.
Go, go, go like a soldier,
Go, go, go like a soldier,
Go, go, go like a soldier,
So-oldier _of_ the Queen!

Rudyard Kipling
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Οκτ 09, 2009 11:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΝ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας