patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ενας αναρχικος καταδικαζει
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 1:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Ενας αναρχικος καταδικαζει Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι Αναρχικος και καταδικαζω την παρακρατικη φασιστικη πυρπολυση του Ρεσαλτο Αυτές μου θυμιζουν ενεργειες των ψευτοπαλληκαριων του Χιτλερ που επεδραμαν και πυρπολουσαν τα συνδικατα τις οποιες πολιτικες οργανωσεις ακομα και τις θρησκευτικες και εθεταν στην πυρα τα βιβλια με το επιχειρημα κανενα διαλογο με τους εχθρους του Εθνους τσακιστε τους.
Οι αναρχικοι πρεπει να είναι υπερ του διαλογου και όχι με τις μολοτωφ φυσικα και εγω ειμαι αντιρατσιστης Είναι όμως ρατσιστης ο Ελληνικος λαος που στην συντριπτικη πλειοψηφια είναι κατά των ξενων .τι πρεπει να τους σπασουμε τα κεφαλια και να θελαμε δεν μπορουμε είναι τοσοι πολλοι και αν πραγματι ειναι φασιστες τοτε οσοι είναι αντιρατσιστες δεν θα ειχαν που να κρυφτουνε Εγω ειμαι πολύ προβληματισμενος
Σαν αναρχικος εχω διαφορες με το Ρεσαλτο και πολυ περισοτερες με τους Τροσκιστες που ο αρχηγος τους εσφαξε τους αναρχικους στην Κροσταντη
Όμως όταν οι ντοπιοι εργατες με ρωτουν τι προτινεις όταν με αντικαθιστουν με τους φτηνους ξενους δεν ξερω τι να απαντησω και περναει από το μιαλο μου λες να εχουν δικηο.

Ευχαριστώ, για την φιλοξενια..


….
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 12:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Ενας αναρχικος καταδικαζει Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:e81e3956c5="ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ"]Ειμαι Αναρχικος και καταδικαζω την παρακρατικη φασιστικη πυρπολυση του Ρεσαλτο Αυτές μου θυμιζουν ενεργειες των ψευτοπαλληκαριων του Χιτλερ που επεδραμαν και πυρπολουσαν τα συνδικατα τις οποιες πολιτικες οργανωσεις ακομα και τις θρησκευτικες και εθεταν στην πυρα τα βιβλια με το επιχειρημα κανενα διαλογο με τους εχθρους του Εθνους τσακιστε τους.
Οι αναρχικοι πρεπει να είναι υπερ του διαλογου και όχι με τις μολοτωφ φυσικα και εγω ειμαι αντιρατσιστης Είναι όμως ρατσιστης ο Ελληνικος λαος που στην συντριπτικη πλειοψηφια είναι κατά των ξενων .τι πρεπει να τους σπασουμε τα κεφαλια και να θελαμε δεν μπορουμε είναι τοσοι πολλοι και αν πραγματι ειναι φασιστες τοτε οσοι είναι αντιρατσιστες δεν θα ειχαν που να κρυφτουνε Εγω ειμαι πολύ προβληματισμενος
Σαν αναρχικος εχω διαφορες με το Ρεσαλτο και πολυ περισοτερες με τους Τροσκιστες που ο αρχηγος τους εσφαξε τους αναρχικους στην Κροσταντη
Όμως όταν οι ντοπιοι εργατες με ρωτουν τι προτινεις όταν με αντικαθιστουν με τους φτηνους ξενους δεν ξερω τι να απαντησω και περναει από το μιαλο μου λες να εχουν δικηο.

Ευχαριστώ, για την φιλοξενια..


….
να σε ρωτησω κι εγω κατι ως προς την ιδεολογια σου, μπας και καταλαβω ποτε, τι πρεσβευετε, διοτι μονο αρνησεις βλεπω σε εσας και οχι θεσεις!! αν στην κοινωνια που ονειρευεστε(οχι εξουσιες, οχι καταστολη, αστυνομια κλπ, υποθετω και οχι νομους, οχι δικαστηρια), αν εσυ εχεις ενα παιδι με καποια(δεν λεω να εισαι παντρεμενος, φανταζομαι οτι θα εισαι και κατα του γαμου) και σου τη βαρεσει και σηκωθεις και φυγεις με το παιδι, επειδη ετσι σου γουσταρει, που θα βρει αυτη η γυναικα το δικιο της, αφου δεν θα υπαρχει τιποτα, ουτε δικαστηρια, ουτε αστυνομια? αν θες εξηγησε μου, μπας και σας κατανοησω καλυτερα!!
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 3:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mην μου βαζεις δυσκολα.Την σκεψη μου την θελω ελευθερη και οχι να την βασανιζω οπως του λογου σου Εγω φιλε δεν μπαινω σε καλουπια
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 4:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

..και ακου παραταμε ησυχο μια φορα πεδεψα το μιαλο μου με τους λαθρομεταναστες και εχασα τον μπουσουλα σε ευχαριστω παντως
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 10:21 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:a97a2e488e="ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ"]..και ακου παραταμε ησυχο μια φορα πεδεψα το μιαλο μου με τους λαθρομεταναστες και εχασα τον μπουσουλα σε ευχαριστω παντως


Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
απελάτης



Συμμετέχουν: 17 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 527

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

"Επισκέπτη", ο αναρχικός, που απ’ ότι καταλαβαίνω πρέπει να είναι νέος στην ηλικία, σου απάντησε με πάσα ειλικρίνεια. Σου λέει ότι δεν είναι σε θέση να απαντήσει στα ερωτήματα σου. Οφείλεις, νομίζω, να εκτιμήσεις την ειλικρίνεια του και όχι να την χλευάζεις. Αυτό είναι το Πρώτο. Το δεύτερο είναι να σκεφτείς γιατί δηλώνει αναρχικός, ενώ αντιλαμβάνεται και μόνος του ότι η ιδέα της αναρχίας, τουλάχιστον στον σύγχρονο μας, σε φέρνει μπροστά σε αξεπέραστες αντιφάσεις. Να μάθεις απ’ τον συνομιλητή που προφανέστατα είναι και καλοπροαίρετος. Εγώ πιστεύω ότι ρέπει στην ιδέα του αναρχισμού επειδή είναι αηδιασμένος απ’ τα ελληνικά κόμματα αλλά και απ’ την κοινωνική πραγματικότητα που μας περιβάλει. Απ’ την αδικία την καταπίεση την προστυχιά και την βαρβαρότητα που χαρακτηρίζει την εποχή μας. Και είναι απόλυτα δικαιολογημένος που ρέπει προς τη αναρχία. Δηλαδή σε μια επιλογή έξω απ’ τα κατεστημένα. Βλέπει όμως ότι και η τελευταία επιλογή του, σκοντάφτει σε λογικά αδιέξοδα. Εσύ έχεις κάτι να του προτείνεις. Ένα άλλο όραμα που πείθει, μια ρεαλιστική ελπίδα; Αν ναι, παρουσίασε τη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πλατεία Μαβίλλη
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 23, 2009 11:12 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:f7701a0355="Anonymous"][quote:f7701a0355="ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ"]..και ακου παραταμε ησυχο μια φορα πεδεψα το μιαλο μου με τους λαθρομεταναστες και εχασα τον μπουσουλα σε ευχαριστω παντως


Laughing Laughing

απελάτη, αυτός που κοροϊδεύει τον αναρχικό δεν είναι όποιος κι όποιος. Είναι ο Βάνος. Φαίνεται κι από την υπογραφή: ( Laughing Laughing ). Ο κύριος Βάνος είναι ο μόνιμος θαμώνας-αρουραίος του σάιτ. Αν θα προσέξεις έχει επισημάνει με παχιά μαύρα γράμματα το "λαθρο" από την λέξη λαθρομετανάστες, υπονοόντας ότι ο αναρχικός δεν είναι πραγματικός διότι αλλιώς δεν θα έκανε χρήση του συνθετικού "λαθρο".
Διότι σου λέει ο κύριος Βάνος(USA), αν είχαμε να κάνουμε με "πραγματικό" αναρχικό όπως αυτούς που διαθέτουν και πιστοποίηση από τον Σόρος, θα ήξερε τότε και το σύνθημα "κανένας άνθρωπος δεν είναι λαθραίος" που παπαγαλίζουν όλα τα επιδοτούμενα της Πρεσβείας στην καμπάνια για ανοιχτά σύνορα στην διακίνηση εμπορευμάτων και φτηνής εργατικής δύναμης.

Από όλα αυτά ο Κλουζώ - Ηρακλής Πουαρώ - USA - Πλατεία Μαβίλλη - κύριος Βάνος συνάγει ότι δεν είναι "πραγματικός αναρχικός", πιστοποιημένος από τον Σόρος και γι' αυτό και αρχίζει τις ειρωνείες του.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 11:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει κάποια στιγμή να αναρωτηθούμε τι είδους οικονομία θέλουμε? Καπιταλιστική? Κομουνιστική? Αναρχική? Στις περισσότερες κοινωνίες σήμερα είναι καπιταλιστικό το μοντέλο οικονομίας και φυσικά και στην χώρα μας. Καπιταλισμός= Καταναλωτισμός χωρίς το ένα δεν υπάρχει το άλλο. Είναι πολύ απλό. Γι αυτό και τα πάντα είναι αναλώσιμα πλέον . Να τα κρατάμε λίγο να τα πετάμε να αγοράζουμε καινούργια και πάλι από την αρχή. Έτσι όμως καταντήσαμε τον πλανήτη μας όπως τον καταντήσαμε.

Η ύφεση είναι τεχνητή Φτιαχτή από το κεφάλαιο ώστε να επέλθει εργασιακός Μεσσαίωνας. Ελαστικά ωράρια - εξαντλητικά απειροελάχιστοι μισθοί κοινωνίες με το καρότο και το μαστίγιο. Απέτυχε ο κομουνισμός διότι δεν εφαρμόστηκε σωστά και εξελίχθηκε σε χούντα λόγω της αλαζωνείας των εξουσιών. Απέτυχε όμως και ο καπιταλισμός διότι λόγω του φιλελέυθερου πνεύματος της οικονομίας οι κανόνες ευνόησαν τον ισχυρό και το μεγάλο ψάρι έφαγε το μικρό . Οι πολυεθνικές τα μαγαζάκια η τεχνολογία καταβρόχθησε επαγγέλματα κλπ. Ουσιαστικά ο φιλελευθερισμός οδήγησε σε οικονομική αναρχία το κεφάλαιο το οποίο εξουσίασε τους λαούς στίβοντας τους όλο και περισσότερο.
Δεν ελπιζω τιποτα δενπεριμενω τιποτα ειμαι ελευθερος .ειμαι´;
Ψυχεδελικη αναρχια.ισως.Κανω διαλογο μπαινω στο τρυπακι μαλλον.
Επιστροφή στην κορυφή
ΑΝΑΡΧΙΚΟΣ
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 11:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Οικονομια σκατα τα κομματα υπερσκατα τα διεφθειρε ηεξουσια .το ανατολικο μπλοκ σκετη ψευτια η δυση ζουγκλα η αναρχια τι ;
Για αυτο σας λεω αφηστε με μονο μου παρεα με τον πονο μου που λεει και το ασμα. στην δουλιτσα μου του ελαιοχρωματιστη οπου με τις ελευθερες πινελιες στα ντουβαρια των μικροαστων νομιζουν πανευτυχεις οτι κανω τεχνη
Επιστροφή στην κορυφή
απελάτης



Συμμετέχουν: 17 Μάρ 09
Δημοσιεύσεις: 527

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 11:49 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπράβο ρε Μαβίλλη, έχεις την παρατηρητικότητα του Ηρακλή Πουαρό. Εγώ, που δεν προσέχω πάντα τις λεπτομέρειες, έπρεπε να το καταλάβω απ’ το ύφος του. Μόνο ένα τέτοιο καθήκι αυτού του διαμετρήματος θα μπορούσε να συμπεριφερθεί μ’ αυτό τον τρόπο σε ένα άτομο που του απαντά με ειλικρίνεια. Και ο στόχος του χαφιέ είναι αντιληπτός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 12:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="απελάτης"]Μόνο ένα τέτοιο καθήκι αυτού του διαμετρήματος [/quote




Οχι και καθηκι ρε κυριο,τη δουλεια του κανει.Το επιουσιο.Με τη ευκαιρια τα λεφτα που εφαγε του Ματσα,πριν χρονια,τα εδωσε πισω;Και ητανε πολλα,πολλα.Ατιμες αδυναμιες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 12:13 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φυσικα τα δανιστηκε,δε τακλεψε.



Ο απο πανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 1:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα, τα θαλασσοδανεια του Πηχου ειναι γνωστα. Αν σε δαγκωσει λυσσαξες. Την εποχη που το επαιζε αντιπολιτευση στο ΚΚΕ, ειχε δαγκωσει και τον μακαριτη τον Μανολη Πυθαρουλη, και η φουκαριαρα η χηρα του αναγκαστηκε να καταφυγει στα δικαστηρια για να τα παρει πισω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 2:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Βάνος Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αμάν ρε παιδιά, πώς κάνετε έτσι! Ήταν "συντροφικά" αυτά τα δαγκώματα. Στο κάτω-κάτω όπως λειτουργούμε στην καθημερινή μας ζωή αφήνουμε στους άλλους να καταλάβουνε και τί φορείς (και ποιάς) ιδεολογίας είμαστε. Της αρπαχτής και του Ό(που) Φ(υσάει) ο Ά(νεμος)...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Σεπ 24, 2009 2:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:3777eb2629="Anonymous"]Καλα, τα θαλασσοδανεια του Πηχου ειναι γνωστα. Αν σε δαγκωσει λυσσαξες. Την εποχη που το επαιζε αντιπολιτευση στο ΚΚΕ, ειχε δαγκωσει και τον μακαριτη τον Μανολη Πυθαρουλη, και η φουκαριαρα η χηρα του αναγκαστηκε να καταφυγει στα δικαστηρια για να τα παρει πισω.




[color=black]Τι μου λες;Αυτα δε ταξερα.Ε ρε τι μαθαινει κανεις[/color].
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας