patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

...Εξαφανίστηκε το "Phorum"???

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3778

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2018 4:42 am    Θέμα δημοσίευσης: ...Εξαφανίστηκε το "Phorum"??? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από χθες το απόγευμα, όποτε επιχειρώ να συνδεθώ με το - γνωστό σε πολλούς - "Phorum.gr" λαμβάνω το ακόλουθο μήνυμα, σε λευκή, κατά τ' άλλα, σελίδα:

Phorum.gr the end of an era

Το phorum.gr μετά από 17 χρόνια λειτουργίας φτάνει στο τέλος του.

Σας ευχαριστούμε όλους για την παρέα σας όλα αυτά τα χρόνια.

F-Team © Moderators
Phorum.gr - 2001-2018


Μέχρι χτες το πρωί ΤΙΠΟΤΑ δεν υπήρχε που να δείχνει ότι το γνωστό site..."ξεκατινιάσματος" ("Πχόρουμ", σύμφωνα με το λεξιλόγιο αρκετών συμμετεχόντων) οδηγείτο προς το τέλος του. Ούτε ανακοινώσεις, ούτε εκφράσεις ανησυχίας ("πλησιάζει το τέλος του "Phorum")...Οι συζητήσεις συνεχίζονταν με τον γνωστό τους ρυθμό, και το επίσης γνωστό "υφάκι". Εγώ ο ίδιος δημοσίευα κάτι σχόλια σε ένα βήμα σχετικό με την θεωρία της εξέλιξης, το τελευταίο χτες το πρωί...

Εκτός αν είχε δημοσιευτεί τίποτα σχετικό στις "ανακοινώσεις", το οποίο δεν έτυχε να προσέξω.

Μια μόνο φορά, πριν 2-3 ημέρες, το "Phorum" είχε κατέβει πάλι, "για συντήρηση" τότε. Με υπόσχεση για σύντομη επαναλειτουργία, όπως και έγινε.

ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ; Τι μεσολάβησε και, ξαφνικά, μέσα σε λίγες ώρες, "έφτασε το τέλος για το Phorum"???

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vngelis



Συμμετέχουν: 28 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 6526

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάρ 14, 2018 8:53 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελείωσε η χρηματοδότηση του Σορός;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Comeback hero
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2018 4:09 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πρέπει να καταθέσω ύστερα από πολλά χρόνια κάπου ΔΗΜΟΣΙΑ, την απίστευτη εμπειρία μου με το ΝΕΟΤΑΞΙΚΟ σιχαμερό phorum.gr

Ξεκίνησα να ποστάρω ως freeromios.

Είχα αναπτύξει διαδικτυακές "φιλίες" με την χρήστη spinalis.

Τότε τελείωνα το ΜΒΑ μου. Πέντε μήνες πριν το φαλιμέντο της Lehman Brothers η σπινάλις προειδοποιούσε για τα επερχόμενα.

Και μάλιστα με αδιάσειστα στοιχεία, άμεσα επαληθεύσιμα μέσω διαδικτύου.

Η κοπέλα δούλευε στο Σίτυ και ήταν κορυφή.

Επειδή μου φαίνονταν απίστευτα όσα έγραφε πριν μπω να την κράξω, όπως έκανε όλο το Νεοταξίτικο σκυλολόι εκεί μέσα, ε´ψαξα τις πηγές που παρέθετε.

Είχε ΣΕ ΟΛΑ ΔΙΚΙΟ. Έπεσε βέβαια μέσα. Ούτε ένα συγγνώμη μετά. Νέες ύβρεις εναντίον της και εναντίον όσων την υποστηρίζαμε και απειλές.

Στη συνέχεια η σπινάλις εγκατέλειψε το πχόρουμ..

2 μήνες μετά από αυτά τα θλιβερά γεγονότα έπεσε το μάτι μου σε ένα άρθρο για την Ελληνική ΑΟΖ.

Μάζεψα πλήθος στοιχείων και έγραψα άρθρο με τίτλο:
Ελλάδα η μόνη χώρα στον πλανήτη Γη χωρίς ΑΟΖ.

Η συνέχεια; Τηλεφωνικές απειλές στο σπίτι μου!!

Κατάλαβα ότι εδώ πρόκειται για ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΦΟΡΟΥΜ του αιώνα και διαγράφηκα αμέσως. Εν έτει 2008 δεν άξιζε να ασχολείσαι με τέτοιες μαλακίες με κίνδυνο να πάθεις κάτι.

Άλλωστε όλοι τότε ακόμα και οι πατριώτες με κορόιδευαν γιατί απλά δεν καταλάβαιναν τι είναι ΑΟΖ και άρχιζαν τις μαλακίες για τα 12 μίλια κλπ.

¾στερα από ένα διάστημα επέστρεψα ως Comeback hero.
Αφού ξεσκέπασα με στοιχεία τις διασυνδέσεις Ελλήνων "Αναρχικών" και μελών της λέσχης Bilderberg, με πέταξαν έξω από το πχόρουμ δια ασήμαντο αφορμή.

Ξαναμπήκα όταν ήμουν στο εξωτερικό με άλλη persona.

Εκεί αποφάσισα να ασχοληθώ με κάτι κουφό:
Τις μεγαλιθικές κατασκευές και την πραγματική ιστορία της ανθρωπότητας. Παρότι παρέθεσα πλειάδα papers που αποδείκνυαν τα γραφόμενά μου πάλι με διέγραψαν.

Το πχόρουμ είχε ΘΗΣΑΥΡΟ ΓΝΩΣΕΩΝ, απίστευτο πλούτο. Αλλά δυστυχώς ήταν όργανο των Νεοταξιτών. Κάθε αλήθεια που έβγαινε φιμωνόταν αργά ή γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3778

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάρ 16, 2018 6:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Στιγμές του Phorum. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχαν επανειλημμένα διαγραφεί δικές μου δημοσιεύσεις, π.χ., επειδή χαρακτήριζα τον Κωνσταντίνο Μητσοτάκη ως δοσίλογο και συνεργάτη των SS. Ή επειδή ανέφερα ότι η Ντόρα ήταν ενδεχομένως αναμεμειγμένη στην δολοφονία του Μπακογιάννη. Σε κάποια περίπτωση επειδή παρέθετα στοιχεία από το DEFENCENET "περί κινήσεων στον στρατό".

Όσο για εκείνους που εμφανίζονταν μόνο και μόνο για να ΣΚΥΛΟΒΡΙΣΟΥΝ τους συμμετέχοντες αν τοποθετούνταν, π.χ., υπέρ της εξόδου από την Ευρωζώνη, αυτοί ήταν πολυάριθμοι...

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
freeromios
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάρ 17, 2018 6:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

phorum.gr: Η εξαφάνισή του σηματοδοτεί μια ΒΑΡΥΤΑΤΗ ήττα για τη Νέα Τάξη Πραγμάτων στην Ελλάδα. Δυστυχώς, όπως έγραψα και ανωτέρω, σηματοδοτεί και την διαγραφή μιας μεγάλης παρακαταθήκης γνώσεων, απόψεων, ιδεών. Η διαγραφή του ισοδυναμεί με την διαγραφή δύο δεκαετιών ενός τμήματος της Νεοελληνικής Ιστορίας. Και δεν υπερβάλλω....
Επιστροφή στην κορυφή
νέο
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 15, 2018 11:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άνοιξε νέο απο πρώην μέλη του:

www.phorum.com.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας