patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

ΥΓΙΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗ

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
anatheorisi
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 11:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΥΓΙΗΣ ΠΡΟΤΑΣΗ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η προταση μου ειναι τα 10 και παρανω εκατομυρια ελληνων του εωτερικου να ερθουν τελικα πισω στη χωρα μας

οχι μονο θα εισρευσουν τεραστια κεφαλαια να χρησιμοποιηθουν για επενδυσεις αλλα το ποσοστο των ξενων και αναποφευκτα θα ανεβουνε τα μεροκαματα κατι που συνφερει τους ελληνες εργατες

ti lete?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 9:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι Έλληνες του εξωτερικού υπολογίζονται σε 17 και όχι 10 εκατομμύρια.

Παράθεση:
αναποφευκτα θα ανεβουνε τα μεροκαματα


Πώς, με την υπερπροσφορά εργασίας; Ή νομίζεις ότι θα δημιουργήσουν νέες θέσεις εργασίας, πράγμα που προûποθέτει διαρθωτικές αλλάγές, οι οποίες χρονίζουν και αναγκάζουν και του Έλληνες επιχειρηματίες να φεύγουν στο εξωτερικό;
Επιστροφή στην κορυφή
anatheorisi
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 10:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα μεροκαματα θα ανεβουνε διοτι ναι μεναυξανει η προσφορα αλλα και η ζητηση λογω των κεφαλαιων που θα φερουν και θα επενδυσουν
Επιστροφή στην κορυφή
anatheorisi
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 2:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΟΚ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν ειναι 17 και οχι 10 ενταξει


εγω να το δεχτω λοφικο μου φαινεται

και νομιζο ενισχει το επιχειρημα μου -αν ειναι σωστο

Η δικηα μου αφετιρια ειναι μαρξιστικη δλδ Ε ----- Χ------ Ε



Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 5:34 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όπως έγραψα και παραπάνω, αλλά δεν το διάβασες, κανείς σήμερα δεν επενδύει στην Ελλάδα. Αφού και οι εγχώριες βιομηχανίες φεύγουν. Η Ελλάδα δεν θεωρείται ούτε φτηνή, ούτε σταθερή σαν χώρα για επενδύσεις. Η αποβιομηχάνιση συνεχίζεται εδώ και χρόνια και οι μέχρι τούδε προσπάθειες προσέλκυσης ξένων κεφαλαίων (επενδυτών) έχουν παταγωδώς αποτύχει.
Επιστροφή στην κορυφή
Nikoss
Site Admin


Συμμετέχουν: 07 Απρ 08
Δημοσιεύσεις: 1809

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 6:08 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε δάσκαλε, έτσι έγραψες στις πανελλήνιες; δεν νομίζω, άρα το κάνεις επίτηδες, τι υπαινίσσεσαι; ότι είμαστε κατωτέρου επιπέδου;

Από ‘δω και πέρα θα σε πηγαίνω στην παιδική χαρά να παίζεις με τ’ άλλα παιδάκια…
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας