patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Μυνηση κατα των Λαθρομεταναστευτικων Συμμοριων...
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 11:03 am    Θέμα δημοσίευσης: Ή ξοδεύεις, ή δεν ξοδεύεις. Άσχετα που τα βρήκες! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:62f6adfce8="perastikos"][quote:62f6adfce8="Obelix"] Παραμένει και η άλλη απορία μου: Τους αλλοδαπούς τους έφεραν εδώ για να βγάλουν κέρδος, ή για να βάλουν το χέρι στην τσέπη;


Μα τι στόκος είσαι αδελφέ μου! Το χέρι δεν το βάζουν στην δική τους τσέπη αλλά στη δική μας. Με χίλιους τρόπους. Μήπως θέλεις να σου πω μερικούς απ’ αυτούς; Ή θα σκεφτείς μόνος σου, να με απαλλάξεις απ’ τον κόπο;


Τα χρήματα των ταμείων (και του δημοσίου γενικά) αν και προέρχονται από την τσέπη μας, από τη στιγμή που βρέθηκαν εκεί έχουν πλέον μπει ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΤΣΕΠΗ. Και κάνουν ΤΟ ΠΑΝ για να μην τους φύγει ούτε μία δεκάρα:

Θέλουν να κόψουν τις συντάξεις, να αυξήσουν τα όρια συντάξιμης ηλικείας. Τους ηλικειωμένους τους πετάνε έξω από τα νοσοκομεία, διότι "δεν υπέρχουν κρεβάτια" κ.ο.κ. Θέλουν να συγχωνεύσουν τα ταμεία, να αποψιλώσουν εκείνα που είναι σε καλύτερη κατάσταση (π.χ. τραπεζικοί). Κάνουν με δύο λόγια τα πάντα για να μειώσουν και τα λίγα ψίχουλα που δίνουν αυτά τα ταμεία, και που - ναι, κανείς δεν το αρνείται! - πριν βρεθούν στα ταμεία αυτά βρίσκονταν στην τσέπη μας. Αλλά τη στιγμή που τη βγάζουν και τη δίνουν, βρίσκεται ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ. Δική τους τσέπη είναι το δημόσιο.

Και τη μία τη δεκάρα (που κάποτε ήταν στην τσέπη μας αλλά τώρα έχει περάσει πλέον ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ) προσπαθούν λυσσαλέα να την κρατήσουν σφιχτά.

Για τους αλλοδαπούς ωστόσο - λέει η θεωρία που διαβάσζω εδώ - ξοδεύουν αφειδώς: Σύνταξη ("ελληνική") σε έναν χρόνο μέσα, ΕΣΥ χωρίς εισφορές...Όταν πρόκειται για αλλοδαπούς δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σκοπρπίσουν απλόχερα αυτά που, ναι μεν έκλεψαν από τους Έλληνες φορολογούμενους, αλλά από τη στιγμή που το έκαναν αυτό βρίσκονται ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ - το ξαναλέω - τσέπη.

Κατά τα άλλα "έφεραν εδώ τους αλλοδαπούς για να βγάλουν κέρδος"...Για να τους έχουν να δουλεύον "με το δέκατο" από αυτό που έπερναν οι Έλληνες, "χωρίς ασφαλιστικά"...Μόνο που αυτό το "δέκατο" συμπεριλαμβάνει και..."τζάμπα σπίτια", το "χωρίς ασφαλιστικά" συμπεριλαμβάνει "τζάμπα ΕΣΥ και σύνταξη (ελληνική!) μέσα σε έναν χρόνο"...Για να γεμίσει η Ελλάδα...νεαρούς αλλοδαπούς συνταξιούχους έγινε η πολυμετανάστευση;

Για βάλτε τα σε μία τάξη όλα αυτά!

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
perastikos
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 11:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:b92400a952="Obelix"] Όταν πρόκειται για αλλοδαπούς δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σκοπρπίσουν απλόχερα αυτά που, ναι μεν έκλεψαν από τους Έλληνες φορολογούμενους, αλλά από τη στιγμή που το έκαναν αυτό βρίσκονται ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ - το ξαναλέω - τσέπη.


Άντε να δούμε ως πότε θα δικαιολογείς την στάση σου με σοφιστείες. Ανακάλυψες κι εσύ το «στιγμιαίο έγκλημα». «Από την στιγμή που τα πήραν απ’ τον Έλληνα φορολογούμενο βρίσκονται στην τσέπη τους» και πάει και τελείωσε. Ωστόσο τα Νοσοκομεία (π.χ.) έχουν αστρονομικά ελλείμματα. Πριν μερικές βδομάδες Έλληνας προμηθευτής φαρμακευτικού υλικού εξωθήθηκε σε αυτοκτονία επειδή δεν μπορούσε να εισπράξει αυτά που του χρωστούσε το ΕΣΥ και κινδύνευε να πάει φυλακή επειδή με την σειρά του χρωστούσε στις Τράπεζες. Από ποιες τσέπες θα πάρουν για να καλύψουν τα χρέη του ΕΣΥ? Απ’ τις δικές τους?
Επιστροφή στην κορυφή
ερώτηση
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 3:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριε Τούμπανη αληθεύει ότι ΔΕΝ ΠΗΓΑΤΕ ΦΑΝΤΑΡΟΣ (δεν υπηρετήσατε την πατρίδα) και σας έδωσαν ΤΡΕΛΟΧΑΡΤΟ; Γράφετε σε πολλά φόρα αυτό και πρέπει να δώσετε μια απάντηση.
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 7:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Ή εκμετάλευση, ή φιλανθρωπία. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:e26b5fb842="perastikos"][quote:e26b5fb842="Obelix"] Όταν πρόκειται για αλλοδαπούς δεν έχουν κανένα πρόβλημα να σκοπρπίσουν απλόχερα αυτά που, ναι μεν έκλεψαν από τους Έλληνες φορολογούμενους, αλλά από τη στιγμή που το έκαναν αυτό βρίσκονται ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ - το ξαναλέω - τσέπη.


Άντε να δούμε ως πότε θα δικαιολογείς την στάση σου με σοφιστείες. Ανακάλυψες κι εσύ το «στιγμιαίο έγκλημα». «Από την στιγμή που τα πήραν απ’ τον Έλληνα φορολογούμενο βρίσκονται στην τσέπη τους» και πάει και τελείωσε. Ωστόσο τα Νοσοκομεία (π.χ.) έχουν αστρονομικά ελλείμματα. Πριν μερικές βδομάδες Έλληνας προμηθευτής φαρμακευτικού υλικού εξωθήθηκε σε αυτοκτονία επειδή δεν μπορούσε να εισπράξει αυτά που του χρωστούσε το ΕΣΥ και κινδύνευε να πάει φυλακή επειδή με την σειρά του χρωστούσε στις Τράπεζες. Από ποιες τσέπες θα πάρουν για να καλύψουν τα χρέη του ΕΣΥ? Απ’ τις δικές τους?

ΑΥΤΟ "κατάλαβες"; 'Οτι τους "δικαιολογώ" που τα έχουν (οι του Κράτους) ή τα διαχειρίζονται όπως τα διαχειρίζονται; Ότι το θέμα μου είναι "να δικαιολογήσω" κάποιους; ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΝΕΙΣ ό,τι γράφω - όπως συνήθως...

Λέω απλούστατα ότι: Αν έφεραν εδώ τους αλλοδαπούς για να βγάλουν κέρδος από την ΕΞΕΥΤΕΛΙΣΤΙΚΑ ΦΤΗΝΗ εργασία τους και από την ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ των ασφαλιστικών απολαβών (γκρεμίζοντας έτσι ό,τι είχαν κατακτήσει οι Έλληνες τις προηγούμενες δεκαετίες) τότε δεν γίνεται ταυτόχρονα να τους δίνουν "τζάμπα ΕΣΥ" και "ελληνική σύνταξη σε έναν χρόνο". Είτε τους έφεραν εδώ για να ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ, δίνοντάς τους ΛΙΓΩΤΕΡΑ ΑΠΟ Ο,ΤΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ, είτε για να ΧΑΣΟΥΝ, δίνοντάς τους ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ από ό,τι στους Έλληνες - και μάλιστα ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΑ περισσότερα! (Άκου σύνταξη σε έναν χρόνο!...Δηλ., έρχονται εδώ οι αλλοδαποί, δουλεύουν έναν χρόνο, και μετά κάνουν..."μόνιμες διακοπές με έξοδα του δημοσίου; Και με..."δωρεάν σπίτια", μάλιστα;)

Μία από τις δύο εκδοχές δεν γίνεται παρά να είναι, απλούστατα, ΠΑΡΑΜΥΘΙ της Χαλιμάς. Και μάλλον είναι αυτή με τη..."σύνταξη σε έναν χρόνο", κλπ. Εκτός και αν αφορά όχι όλους τους αλλοδαπούς, αλλά μία χουφτα ΡΟΥΦΙΑΝΟΥΣ (UCKάδες κλπ.) που είναι εδώ μαζί με όλους τους άλλους. Και που ίσως προορίζονται για δημιουργία αστυνομικής δύναμης.

Οικονομική κρίση έχομε. Και παρ' όλα αυτά το Κράτος (και οι νταβατζήδες του, ντόπιοι και ξένοι) είναι αποφασισμένοι "ΝΑ ΞΗΛΩΘΟΥΝ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ", απλά και μόνο για να έχουν εδώ τους αλλοδαπούς;

Τα λεφτά που έχει αρπάξει το Κράτος από τους φορολογούμενους είναι πάντα ΚΛΕΜΜΕΝΑ. Και θα παραμείνουν τέτοια, όσο δεν ξοδεύονται με τρόπο σύμφωνο προς τη ΘΕΛΗΣΗ και της ΑΝΑΓΚΕΣ του Λαού. Αυτό είναι δεδομένο. Όμως, από τη στιγμή που αρπάχτηκαν, βρίσκονται στην τσέπη του Κράτους. Και, κατ' επέκταση, στην τσέπη Βιομηχάνων, Εφοπλιστών, Ε.Ε., κλπ. ΟΛΟΙ, δε, αυτοί τα άρπαξαν και τα έβαλαν στην τσέπη τους ΓΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ "ΚΟΝΟΜΑ". Όχι για να τα..."σκορπίσουν με τις χούφτες", μετατρέποντας την Ελλάδα σε απέραντο..."ΕΥΑΓΕΣ ΙΔΡΥΜΑ ΓΙΑ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ"!

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 16, 2009 7:29 pm    Θέμα δημοσίευσης: Αιχμές... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:0049f64f2e="ερώτηση"]Κύριε Τούμπανη αληθεύει ότι ΔΕΝ ΠΗΓΑΤΕ ΦΑΝΤΑΡΟΣ (δεν υπηρετήσατε την πατρίδα) και σας έδωσαν ΤΡΕΛΟΧΑΡΤΟ; Γράφετε σε πολλά φόρα αυτό και πρέπει να δώσετε μια απάντηση.


"Γράφετε"; Ή "γράφεται"; Δεν είναι το ίδιο...

ΠΟΥ γραφτηκε; Γιατί δεν δίνεις link? Εγώ δεν το είδα πουθενά...

ΤΙ σχέση έχει η ερώτηση με το παρόν βήμα;

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ερώτηση
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 12:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αιχμές... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:b4922a28cd="Obelix"][quote:b4922a28cd="ερώτηση"]Κύριε Τούμπανη αληθεύει ότι ΔΕΝ ΠΗΓΑΤΕ ΦΑΝΤΑΡΟΣ (δεν υπηρετήσατε την πατρίδα) και σας έδωσαν ΤΡΕΛΟΧΑΡΤΟ; Γράφετε σε πολλά φόρα αυτό και πρέπει να δώσετε μια απάντηση.


"Γράφετε"; Ή "γράφεται"; Δεν είναι το ίδιο...

ΠΟΥ γραφτηκε; Γιατί δεν δίνεις link? Εγώ δεν το είδα πουθενά...

ΤΙ σχέση έχει η ερώτηση με το παρόν βήμα;


Εχει σχέση με τον...πατριώτη Τούμπανη, Obelix
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 1:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:ca0ea78f98="Obelix"] «τότε δεν γίνεται ταυτόχρονα να τους δίνουν "τζάμπα ΕΣΥ" και "ελληνική σύνταξη σε έναν χρόνο"»


Το ζήτημα δεν είναι, Obelix, τι κατά τη γνώμη σου είναι δυνατό να γίνεται. Ξεκινάμε απ’ αυτό που πραγματικά γίνεται, είτε το χωράει η γκλάβα μας είτε όχι. Αυτό που σου λένε έγινε θέμα σε όλα τα Μέσα (όχι επίμονα, είναι η αλήθεια). Έγινε όμως. Δεν νομίζω ότι συνωμότησαν τα ΜΜΕ για να οδηγήσουν εσένα σε λογικά αδιέξοδα. Ξεκίνα λοιπόν, άνθρωπε μου, απ’ την πραγματικότητα, και βγάλε τα συμπεράσματα σου. Μην προσπαθείς να προσαρμόσεις την πραγματικότητα σε συμπεράσματα που έχει έτοιμα εκ’ των προτέρων, επειδή έτσι θέλεις να έχουν τα πράγματα και όχι επειδή έτσι έχουν. Σοφέ μου, πάμε απ’ την ζωντανή πραγματικότητα στη νόηση και όχι το αντίστροφο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 1:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε ‘σύντροφε’ obelix
Γιατί δεν ζήτησες λινκ;;; ε;
Θες να μου σπάσεις τα νεύρα… μπαγάσα obelix
Και να φανταστείς ότι δεν έχω λινκ να στο τρίψω στα μούτρα…

Έχω την εφημερίδα ρε μπαγάσα…
Πάρτην :

Πηγή:Πρώτο Θέμα
αρ.φυλ. 205
σελ.42-43
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 9:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Αλήθεια ή παραμύθια; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:3ef8857638="Anonymous"][quote:3ef8857638="Obelix"] «τότε δεν γίνεται ταυτόχρονα να τους δίνουν "τζάμπα ΕΣΥ" και "ελληνική σύνταξη σε έναν χρόνο"»


Το ζήτημα δεν είναι, Obelix, τι κατά τη γνώμη σου είναι δυνατό να γίνεται. Ξεκινάμε απ’ αυτό που πραγματικά γίνεται, είτε το χωράει η γκλάβα μας είτε όχι. Αυτό που σου λένε έγινε θέμα σε όλα τα Μέσα (όχι επίμονα, είναι η αλήθεια). Έγινε όμως. Δεν νομίζω ότι συνωμότησαν τα ΜΜΕ για να οδηγήσουν εσένα σε λογικά αδιέξοδα. Ξεκίνα λοιπόν, άνθρωπε μου, απ’ την πραγματικότητα, και βγάλε τα συμπεράσματα σου. Μην προσπαθείς να προσαρμόσεις την πραγματικότητα σε συμπεράσματα που έχει έτοιμα εκ’ των προτέρων, επειδή έτσι θέλεις να έχουν τα πράγματα και όχι επειδή έτσι έχουν. Σοφέ μου, πάμε απ’ την ζωντανή πραγματικότητα στη νόηση και όχι το αντίστροφο.

ΚΑΙ ΑΥΤΟ από τα "Μέσα" το ξέρεις;

ΠΩΣ "έγινε θέμα"; ΤΙ ειπώθηκε ακριβώς;

Έχεις συγκεκριμμένα στοιχεία ότι γίνεται έτσι; Παραπομπές;

Εγώ δεν άκουσα ΤΙΠΟΤΑ στα ΜΜΕ. Όσο για τα περί "σύνταξης σε έναν χρόνο", μόνο από εσάς τα έχω ακούσει. Και από κάτι πηγές όπως ο "Στόχος" ή η "Χρυσή Αυγή". ΔΕΝ ΥΠΟΝΟΩ ΤΙΠΟΤΑ με αυτό, αλλά είναι η "ζωντανή πραγματικότητα", όπως λες και εσύ, ότι, δηλ., εκτός από εσάς μόνο οι κάτι τέτοιοι έχω δει να γράφουν παρόμοια πράγματα.

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 9:52 am    Θέμα δημοσίευσης: Αξιοπιστία... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:3982d8e160="Anonymous"]Ρε ‘σύντροφε’ obelix
Γιατί δεν ζήτησες λινκ;;; ε;
Θες να μου σπάσεις τα νεύρα… μπαγάσα obelix
Και να φανταστείς ότι δεν έχω λινκ να στο τρίψω στα μούτρα…

Έχω την εφημερίδα ρε μπαγάσα…
Πάρτην :

Πηγή:Πρώτο Θέμα
αρ.φυλ. 205
σελ.42-43


Με τι σχετίζεται αυτό το link?

Το "Πρώτο Θέμα" δεν είναι η φυλλάδα των Θέμου Αναστασιάδη και Μάκη Τριανταφυλόπουλου;

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 1:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:1b8ad62065="Obelix"] Έχεις συγκεκριμμένα στοιχεία ότι γίνεται έτσι;


Υπάρχουν και παρά υπάρχουν. Υπολογιστή έχεις. Ψάξε βρέστα μόνος σου.

[quote:1b8ad62065="Obelix"] Το "Πρώτο Θέμα" δεν είναι η φυλλάδα των Θέμου Αναστασιάδη και Μάκη Τριανταφυλόπουλου;

Όχι το «Πρώτο Θέμα» δεν είναι η φυλλάδα του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου. Από τότε που αποχώρησε πέρασε καιρός και ζαμάνια. Αφού αγνοείς αυτό, θα ξέρεις για το ΕΣΥ και τις συντάξεις των αλλοδαπών;

Ούτε του Θέμου είναι η φυλλάδα, αν κι αυτός έχει κάποιες μετοχές. Το "ΘΕΜΑ" έχει περάσει σε ποσοστό 70% στον Μπόμπολα.

Τι θα γίνει με σένα ρε Οβελίξ; Πρέπει να σου διαβάζουμε και τις εφημερίδες και να μαγνητοφωνούμε τις εκπομπές της τηλεόρασης;
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3789

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 1:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Στοιχεία και στοιχιά. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote:6e4eef3952="Anonymous"][quote:6e4eef3952="Obelix"] Έχεις συγκεκριμμένα στοιχεία ότι γίνεται έτσι;


Υπάρχουν και παρά υπάρχουν. Υπολογιστή έχεις. Ψάξε βρέστα μόνος σου.

ΕΣΥ ισχυρίζεσαι πως ισχύουν αυτά τα περί "σύνταξης σε ένα χρόνο", ΕΣΥ πρέπει να προσκομήσεις και τα στοιχεία. Ούτε λίγο ούτε πολύ απαιτείς να βρω ΕΓΩ στοιχεία υπέρ των ΔΙΚΩΝ ΣΟΥ ισχυρισμών.

[quote:6e4eef3952="Anonymous"][quote:6e4eef3952="Obelix"] Το "Πρώτο Θέμα" δεν είναι η φυλλάδα των Θέμου Αναστασιάδη και Μάκη Τριανταφυλόπουλου;

Όχι το «Πρώτο Θέμα» δεν είναι η φυλλάδα του Μάκη Τριανταφυλλόπουλου. Από τότε που αποχώρησε πέρασε καιρός και ζαμάνια. Αφού αγνοείς αυτό, θα ξέρεις για το ΕΣΥ και τις συντάξεις των αλλοδαπών;

Ούτε του Θέμου είναι η φυλλάδα, αν κι αυτός έχει κάποιες μετοχές. Το "ΘΕΜΑ" έχει περάσει σε ποσοστό 70% στον Μπόμπολα.

Τι θα γίνει με σένα ρε Οβελίξ; Πρέπει να σου διαβάζουμε και τις εφημερίδες και να μαγνητοφωνούμε τις εκπομπές της τηλεόρασης;

Για την αποχώρηση του Τριανταφυλλόπουλου το είχα ακούσει, πριν...χρόνια και ζαμάνια. Είχε αποχωρήσει μετά το γεγονός με την Τσέκου και εκείνον που πήδησε από τον 3ο όροφο και "επέζησε".

Αν τα μόνα στοιχεία που έχεις να προσκομήσεις υπέρ των ισχυρισμών σου είναι το πότε έφυγε ο Τριανταφυλλόπουλος από το "Πρώτο Θέμα" και τι ποσοστό μετοχών έχει ο Μπόμπολας, τότε...

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vngelis



Συμμετέχουν: 28 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 6545

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 8:22 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="Anonymous"][quote:8ab9e32bc8="Obelix"] «τότε δεν γίνεται ταυτόχρονα να τους δίνουν "τζάμπα ΕΣΥ" και "ελληνική σύνταξη σε έναν χρόνο"»



Ετυχε να ειμουνα σε νοσοκομειο και μπροστα στα ματια μου συγγενεις χρειαζοταν να δειξη το βιβλιαριο του ΙΚΑ ενω μια αλλοδαπη κυρια εκανε πως δεν ηξερε λεξη, τις εφεραν μεταφραστρια, και τις εδωσαν πληροφοριες το πως να παρει και βοηθεια, μετα απο αυτοκινητιστικο δυστυχημα.

Οταν ρωτησαν την κυρια που τις εκανε ολες τις προσφορες πως και γινεται και υπαρχουν δυο μετρα και δυο σταθμα στο νοσοκομιο μου ειπε αυτες ειναι οι οδηγιες της ΕΕ.

Μπορει και να ηταν ονειρο και να το ειδα στον υπνο μου, δεν λεω, μερικες φορες ουτε εγω πιστευω τι μαφιες παιζονται οταν συζηταω με νεοταξιτες οι οποιος βγαζουν την πραγματικοτητα πλαστη οταν η λεξη μεταναστης αναφερεται σε συζητηση Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 8:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

obelix με έπεισες ρε μπαγάσα
τώρα ξέρω… δεν παριστάνεις τον βλάκα…
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Μάϊ 17, 2009 10:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μοιάζει όμως με βλάκα. Αλλά μη σας ξεγελάει…
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας