patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Ποιοι Βριζουν Ποιους για ...Ρατσισμο?

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vngelis



Συμμετέχουν: 28 Νοέ 08
Δημοσιεύσεις: 6526

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 1:27 am    Θέμα δημοσίευσης: Ποιοι Βριζουν Ποιους για ...Ρατσισμο? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποιοι Βριζουν Ποιους για ...Ρατσισμο?


Ενω με τα νουμερα απλως η Ελλαδα εχει δεχτει τους πιο πολλους λαθρομεταναστες απο οποιαδηποτε αλλη Ευρωπαικη χωρα οι νεοταξιτες βριζουν τον λαο για ...ρατσισμο. Θα επρεπε λογικα με τα νουμερα που υπαρχουν να τον εβριζαν για ...αντι-ρατσισμο.

Γιατι? Αφου ανεχτηκε δυο δεκαετιες τωρα την κατασταση να χασει οχι μονο την παραγωγη του, την εργασια του αλλα τωρα χανει και εξ'ολοκληρου την χωρα. Βρομερος αντι-ρατσιστικος θα επρεπε να ελεγαν οτι ειναι ο Ελληνικος λαος. Αντιθετως τι βλεπουμε. Δημοσια κτιρια, πλατειες, δημοσιες υπηρεσιες, συνταξεις, δουλειες ολες παραδινονται στο ελεος της λαθρομεταναστευσης και παλι ακομα ο λαος ειναι ...ρατσιστικος.

Τι αλλο παραμεινη να δωση? Οτι δεν του ανηκει? Ολα τ'αλλα τα εχει δωσει αλλα οι συγχρονοι γκαουλαιτερ της Αμερικης, τα θελουν ολα. Δεν θα ησυχασουν εως οτου οι Ελληνες φυγουν ολοι απ'την Ελλαδα. Το να γινουν μειονοτητα, να μην εχουν δουλεια, να ξεσπιτωθουν δεν αρκει αφου ο συγχρονος ρατσισμος ειναι ουσιαστηκα το χασιμο του καθε δικαιωματος που νομιζες οτι καποτε υπηρχε.

Βγηκαν οι ντοπιοι στην Πατρα, στην Αθηνα και μιλησαν για την κατασταση τους και τους βαφτισαν ΟΛΟΥΣ ...ρατσιστες, βρηκαν και τους καταλληλους για να δεση η ρετσινια, και συνεχιζουν το εργο. Οποιος μιλαει για οποιοδηποτε θεμα δεν εχει το δικαιωμα να το κανει αφου υπαρχουν χειροτερα στον κοσμο αρα το να μην θελεις να πεσεις στον λακκο σε κανει ρατσιστη αφου υπαρχουν αλλοι ανθρωποι στο λακκο. Ο ρατσισμος λοιπον ειναι το αλλοθι για τον αγωνα προς των πατω. Αλλα προσεχε, μονο για τον λαο ειναι ο αγωνας προς τον πατω. Για τους πολιτικους που πουλησαν την χωρα για μια χουφτα $$ δεν υπαρχει ρατσισμος κατα του λαου. Αυτοι ανηκουν σε ανωτερη φυλη, αντι-ρατσιστικη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
tarki



Συμμετέχουν: 07 Μάϊ 09
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 7:06 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Γιατι? Αφου ανεχτηκε δυο δεκαετιες τωρα την κατασταση να χασει οχι μονο την παραγωγη του, την εργασια του αλλα τωρα χανει και εξ'ολοκληρου την χωρα. Βρομερος αντι-ρατσιστικος θα επρεπε να ελεγαν οτι ειναι ο Ελληνικος λαος. Αντιθετως τι βλεπουμε. Δημοσια κτιρια, πλατειες, δημοσιες υπηρεσιες, συνταξεις, δουλειες ολες παραδινονται στο ελεος της λαθρομεταναστευσης και παλι ακομα ο λαος ειναι ...ρατσιστικος.


να σου πω κάτι που δε ξέρεις; Αυτοί που απορρυθμίζουν εργασιακές σχέσεις και καταστρατηγούν εργασιακά κεκτημένα δεν είναι μετανάστες!! σου μοιάζει ο Καραμανλής για μετανάστη ή οι υπουργοί του? Σου μοιάζουν τα μέλη των εργοδοτικών ενώσεων μήπως για μετανάστες? Οι εφοπλιστές? Ο μανουσης είναι μήπως αφγανός μετανάστης γιατι δε μου μοιάζει ξέρεις. Ο εργοδότης μου που με πληρώνει με 650 ευρω το μήνα έλληνας είναι και οχι μετανάστης. Οι τραπεζίτες, και αυτοί επίσης Έλληνες είναι. Τι είναι αυτά που γράφεις, λοιπόν? Shocked

Δημόσια κτήρια, πλατείες και δημόσιες υπήρεσίες? Έχει καταληφθεί κάνα ΙΚΑ ή καμιά ΔΕΗ απο μετανάστες? Για πές μου. Πλατείες? Εδω στην επαρχία που ζω δεν έχω δει καμία πλατεία κατελλημένη απο μετανάστες. Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ακκορντεονίστας
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 7:30 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάρκι, μην τρέχεις από δώ κι από κει.

Σου έχω απευθύνει ένα ερώτημα ΗΔΗ εδώ:

http://patari.org/forum/viewtopic.php?t=422
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 7:43 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τάρκι… ε Τάρκι
Να σου πω κάτι που ξέρεις αλλά δεν το αναφέρεις ;;;

Αυτοί που απορρυθμίζουν εργασιακές σχέσεις και καταστρατηγούν εργασιακά κεκτημένα δεν είναι μετανάστες!! Αλλά χρησιμοποιούν τους λαθρομετανάστες για να επιτύχουν το στόχο τους

Να σου πω και κάτι άλλο που ξέρεις και δεν το λες ;;;
Ο εργοδότης μου που με πληρώνει με 650 ευρω το μήνα έλληνας είναι και οχι μετανάστης.
Αλλά αν δεν είχε τους λαθρομετανάστες θα πλήρωνε κανονικούς μισθούς, όπως αυτοί που περιγράφει το άρθρο 22 του ελληνικού συντάγματος.

Να σου πω και κάτι άλλο που εκεί, μάλλον έχεις μαύρα μεσάνυχτα
Οι τραπεζίτες, δεν είναι Έλληνες, είναι το πολυεθνικό κεφάλαιο, που κερδίζει πάρα πολλά από την τεχνητή έλλειψη στέγης, που απογειώνει τα τιμήματα αγοράς στέγης, άρα και τα δάνεια και τον τόκο…

Να σου πω και το άλλο ;;;
Και δημόσια κτίρια (εφετείο Σωκράτους) και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ) και το ΙΚΑ και τα νοσοκομεία και οι πλατείες, έχουν καταληφθεί… αν δεν το βλέπεις εσύ, είναι απλά γιατί δεν θες να το δεις…

Να σου πω και αυτό,
Και η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ και ο ΟΤΕ είναι γεμάτα από λαθρομετανάστες που εργάζονται για λογαριασμό υπεργολάβου ( βλέπε οικομετ – κουνεβα)

Και τέλος
Εκεί στην επαρχία, τους λαθρομετανάστες τους βάζετε σε στάβλους…
Γι’ αυτό οι πλατείες σας είναι καθαρές…

Ότι άλλο θες …
Στη διάθεση σου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Μάϊ 08, 2009 8:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και σε θερμοκηπια.....αλλα αυτο ειναι μια άλλη ιστορια.
Επιστροφή στην κορυφή
tarki



Συμμετέχουν: 07 Μάϊ 09
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Μάϊ 09, 2009 7:05 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου επισκέπτη Rolling Eyes

Παράθεση:
Αυτοί που απορυθμίζουν εργασιακές σχέσεις και καταστρατηγούν εργασιακά κεκτημένα δεν είναι μετανάστες!! Αλλά χρησιμοποιούν τους λαθρομετανάστες για να επιτύχουν το στόχο τους


Πρώτον δεν υπάρχουν μόνο λαθρομετανάστες. Είναι πολύ λιγότεοι από τους νόμιμους μετανάστες. Μη βλέπεις τα πράγματα μονόπαντα. Κι όμως επισκέπτη, το ανέφερα σε άλλο πόστ που σίγουρα το έχεις τσεκάρει. Έγρaψα:

"τα σύνορα ανοίχτηκαν μόνο και μόνο γιατί θα είχε όφελος η εδώ ντόπια αστική τάξη από τη φτηνή εργατική δύναμη στις οικοδομικές κατασκευές και τα μεγάλα έργα που ξεκίνησαν από το 90 και μετά στα πλαίσια της ρητορικής του εκσυγχρονισμού ή αλλιώς της καπιταλιστικής ανάπτυξης"

Έρχεσαι και στα λόγια μου αλλά διακρίνεις ποιος είναι πραγματικά το πρόβλημα. Όταν κάποιος(=μετανάστης) χρησιμοποιείται από κάποιον άλλον (=καπιταλιστή) για να πετύχει τον στόχο του όπως γράφεις, δε γυρνάς να καταγγείλεις το θύμα, στη προκειμένη τον μετανάστη, αλλά το μπλόκ εξουσίας που χρησιμοποει και τον μετανάστη και τον έλληνα εργαζόμενο(=εφεδρικός στρατός ανέργων) για να πετύχει το στόχο που ανέφερες. Αν και με τους μετανάστες είναι λίγο πιο σύνθετο που θα στο περιγράψω παρακάτω.



Παράθεση:
Να σου πω και κάτι άλλο που ξέρεις και δεν το λες ;;;
Ο εργοδότης μου που με πληρώνει με 650 ευρω το μήνα έλληνας είναι και οχι μετανάστης.
Αλλά αν δεν είχε τους λαθρομετανάστες θα πλήρωνε κανονικούς μισθούς, όπως αυτοί που περιγράφει το άρθρο 22 του ελληνικού συντάγματος.


Στην επιχείρηση που εργάζομαι δεν υπάρχουν μετανάστες. Επιπλέον η μειώση των μισθών δεν οφείλεται σε αυτούς. Οι μετανάστες επιρεάζουν μονάχα στους εργασιακούς τομείς που έχουν έντονη παρουσία. Στις χειρονακτικές εργασίες. Πτυχιουχους μετανάστες δε θα βρείς. Επίσης δε θα βρείς μετανάστες σε υπηρεσίες που καλούνται μη πτυχιούχοι. Ακόμα και σε χειρονακτικές εργασίες που απαιτείται ειδίκευση θα βρείς ελάχιστους μετανάστες. Επομένως η γενική μείωση των μισθών οφείλεται στην αντίστροφη σχέση κεφαλαίου και εργατικής δύναμης.


Παράθεση:
Να σου πω και κάτι άλλο που εκεί, μάλλον έχεις μαύρα μεσάνυχτα
Οι τραπεζίτες, δεν είναι Έλληνες, είναι το πολυεθνικό κεφάλαιο, που κερδίζει πάρα πολλά από την τεχνητή έλλειψη στέγης, που απογειώνει τα τιμήματα αγοράς στέγης, άρα και τα δάνεια και τον τόκο…


Πές μου τώρα οτι δεν υπάρχουν Έλληνες τραπεζίτες για να γελάσω. Laughing
Κι ας υποθέσουμε οτι δεν υπάρχουν. Με τα υπόλοιπα τμηματα του κεφαλαίου τι γίνεται που ανέφερα?

Παράθεση:
Να σου πω και το άλλο ;;;
Και δημόσια κτίρια (εφετείο Σωκράτους) και δημόσιες υπηρεσίες (ΟΑΕΔ) και το ΙΚΑ και τα νοσοκομεία και οι πλατείες, έχουν καταληφθεί… αν δεν το βλέπεις εσύ, είναι απλά γιατί δεν θες να το δεις…

Να σου πω και αυτό,
Και η ΔΕΗ και η ΕΥΔΑΠ και ο ΟΤΕ είναι γεμάτα από λαθρομετανάστες που εργάζονται για λογαριασμό υπεργολάβου ( βλέπε οικομετ – κουνεβα


Κοίτα να δεις όσες φορές έχω πάει να πληρώσω το λογαριασμό στη ΔΕΗ, στον ΟΤΕ ή στην ΕΥΔΑΠ δεν έχω αντικρίσει ποτέ αλλοδαπούς ταμίες. Επίσης οι εργαζόμενοι που βρίσκονται στα γραφεία, πίσω από τα ταμεία, είναι και αυτοί Έλληνες για το λόγο που σου περιέγραψα παραπάνω. Άρα λοιπόν δεν είναι γεμάτα μετανάστες όπως λαθεμένα ισχυρίζεσαι. Ναι, θα βρεις καθαρίστριες αλλοδαπές αλλά είναι μαζί και με ελληνίδες καθαρίστριες. Επομένως ούτε και εκεί θα συναντήσεις αποκλειστικά αλλοδαπές.



Παράθεση:
Και τέλος
Εκεί στην επαρχία, τους λαθρομετανάστες τους βάζετε σε στάβλους…
Γι’ αυτό οι πλατείες σας είναι καθαρές…

Ότι άλλο θες …
Στη διάθεση σου


Κοίτα να δείς. Δυστυχώς υπάρχουν οι στάβλοι και τα θερμοκήπια που αναφέρεις και ραγίζει η καρδιά μας με τους «ραγιάδες» έλληνες αφέντες και τον τρόπο που τους απομυζούν. Ωστόσο, μη φαντασιώνεσαι παντού αποθήκες και θερμοκήπια για να δικαιολογήσεις τις άδειες πλατειές, δηλ. μη το γενικεύεις. Γιατί αν κάποιοι λένε ότι η γενίκευση είναι η αρχή του φασισμού εγώ θα σου πω ότι η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 11, 2009 9:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tarki ε tarki

Καλή η συνταγή γκαιμπελς αλλά όχι σε μένα !!!

Τα ίδια κάνει και ο obelix
Λέγε λέγε κάτι θα μείνει…


Τι είναι αυτό ρε μεγάλε που κάνει το λαθρομετανάστη νόμιμο ;;; ε ;;;
Το πασοκικο μέσο ή τα μορφώματα της βουλής που στερούνται το κοινό περί δικαίου αίσθημα ;;;


Σοβαρά ρε μεγάλε την εδώ αστική τάξη ;;; όχι το πολυεθνικό κεφάλαιο ;;;
Ότι ελληνική επιχείρηση υπήρχε, μετά την εισβολή των λαθρομεταναστών ξεπουλήθηκε στις πολυεθνικές και μετακόμισαν στα εξωτερικά, δεν το πήρες χαμπάρι;;; και γιατί δεν το πήρες χαμπάρι ;;;

Ε όχι ρε μεγάλε, δεν έρχομαι στα λόγια σου
Ο αγρότης δεν είναι καπιταλιστής, αμείβετε με ψίχουλα, αναγκάζετε να πληρώνει μικρά μεροκάματα πέφτει το κόστος, αγοράζουν φτηνά οι διάφορες unilever
Γκεκε ;;;

Η μείωση μισθών είναι αλυσίδα, εάν πιστεύεις ότι δεν επηρεάστηκαν οι αμοιβές σου
Κοίτα τι αύξηση πήραν τα μονοπώλια και τι αύξηση πήρες εσύ…

Πες μου εσύ έναν Έλληνα τραπεζίτη να γελάσω εγώ… και σοβαρέψου…
Μην μας δώσεις κανένα υπεργολάβο των πολυεθνικών…

Είσαι πραγματικά ένας τζειμς μποντ… σε θαυμάζω…
Επειδή δεν ειδές ταμία αλλοδαπό δεν υπάρχουν οι κουνεβες… τι να πω φοβερή αναστροφή της πραγματικότητας…
Και επειδή δεν υπάρχουν αποκλειστικά αλλοδαποί δεν υπάρχει πρόβλημα ;;;
από σοφιστείες καλά πας σαν τον obelix - γκαιμπελς


και τέλος, στη γενίκευση που εσύ έθεσες με τις καθαρές πλατείες της επαρχίας
εισέπραξες απάντηση, αν αυτο σου φάνηκε για γενίκευση …
δεν έχω να σου πω τίποτα παραπάνω…
Επιστροφή στην κορυφή
tarki



Συμμετέχουν: 07 Μάϊ 09
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Μάϊ 11, 2009 5:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σου επισκέπτη Rolling Eyes

Παράθεση:
Καλή η συνταγή γκαιμπελς αλλά όχι σε μένα !!!

Τα ίδια κάνει και ο obelix
Λέγε λέγε κάτι θα μείνει


Γιατι με αποπαίρνεις; Οτι σου λέω το τεκμηριώνω με λογικά επιχειρήματα νόμιζω οτι οι αφορισμοί σου δε βοηθάνε τη συζήτηση και θα προτιμούσα επιχέιρήματα απο τη μεριά σου.



Παράθεση:
Τι είναι αυτό ρε μεγάλε που κάνει το λαθρομετανάστη νόμιμο ;;; ε ;;;
Το πασοκικο μέσο ή τα μορφώματα της βουλής που στερούνται το κοινό περί δικαίου αίσθημα ;;;


Τι εννοείς; Δε κατάλαβα.


Παράθεση:
Σοβαρά ρε μεγάλε την εδώ αστική τάξη ;;; όχι το πολυεθνικό κεφάλαιο ;;;
Ότι ελληνική επιχείρηση υπήρχε, μετά την εισβολή των λαθρομεταναστών ξεπουλήθηκε στις πολυεθνικές και μετακόμισαν στα εξωτερικά, δεν το πήρες χαμπάρι;;; και γιατί δεν το πήρες χαμπάρι ;;;


Ωραία, έχεις ένα δίκιο, για να είμαστε ακριβοδίκαιοι και ντόπιο και πολυεθνικό κεφάλαιο. Και οι δυο εξίσου εκμεταλλεύονται απο κοινού εργαζόμενους ανεξαρτήτου εθνικότητας και αυτο είναι που θα πρέπει να καταγγέλουμε κάθε φορά.

Παράθεση:
Ε όχι ρε μεγάλε, δεν έρχομαι στα λόγια σου
Ο αγρότης δεν είναι καπιταλιστής, αμείβετε με ψίχουλα, αναγκάζετε να πληρώνει μικρά μεροκάματα πέφτει το κόστος, αγοράζουν φτηνά οι διάφορες unilever
Γκεκε ;;;


Και βέβαια ήρθες στα λόγια μου. Το σχόλιο:

"Αυτοί που απορυθμίζουν εργασιακές σχέσεις και καταστρατηγούν εργασιακά κεκτημένα δεν είναι μετανάστες"

Είναι δικό σου και όχι δικό μου. Και όχι μόνο αυτο αλλά συμπίπτει με αυτο που βροντοφωνάζω απο τη στιγμή που ´καλως ήρθα στο πατάρι σας οτι ακριβώς αυτο που έγραψες: Δεν είναι οι μετανάστες αυτοι που απορρυθμίζουν και καταστατηγούν εργασιακά κεκτημένα αλλά η αστική τάξη μέσω των πολιτικών τους εκπροσώπων, των αστικών κομμάτων και βεβαίως βεβαίως το πολυεθνικό κεφάλαιο όπως εύστοχα και πολύ σωστά συπλήρωσες.

Σε αυτο το quote κάτι γράφεις για αγρότες που δε το πολυκαταλαβαίνω. Ωστόσο εγω δεν ανέφερα πουθενά τους αγρότες στην αστική τάξη.


Παράθεση:
Η μείωση μισθών είναι αλυσίδα, εάν πιστεύεις ότι δεν επηρεάστηκαν οι αμοιβές σου Κοίτα τι αύξηση πήραν τα μονοπώλια και τι αύξηση πήρες εσύ…


Δεν είπα εγώ οτι δεν επιρεάστηκαν οι αμοιβές μου. Το κάθε άλλο. Επίσης σου απέδειξα οτι οι μισθοί γενικά δε τους ρίχνουν οι μετανάστες όπως λανθασμένα ισχυρίστηκες και τώρα το γυρνάς απο τι διαβάζω εδω, αφήνεις τους μετανάστες και ´πιάνεις τα μονοπώλια ως αιτία. Δεν είναι όμως μόνο τα μονοπώλια η αιτία ή μάλλον αποτελούν μέρος του προβλήματος. Η ρίζα βρίσκεται στο θεμέλιο των καπιταλιστικών σχέσεων παραγωγής και συγκεκριμένα στην αντίστροφη σχέση μισθού - κεφαλαίου που είναι παράλληλα και μια σχέση εκμετάλλευσης. Αυτη η σχέση υπήρχε και πριν την εμφάνιση των μονοπωλιων.

Παράθεση:
Πες μου εσύ έναν Έλληνα τραπεζίτη να γελάσω εγώ… και σοβαρέψου…
Μην μας δώσεις κανένα υπεργολάβο των πολυεθνικών…


Εσυ διεύψευσες οτι δεν υπάρχουν Έλληνες τραπεζίτες και θα πρέπει να το τεκμηριώσεις. Γιατι απο τι ξέρω η για παραδειγμα η Eurobank ανήκει στον όμιλο Βαρδινογιάννη.

Εδω σου έχω ένα λίνκ. http://www.morax.gr/article_show.php?article_id=836
Ένα άρθρο που συμβουλεύει τους Ελληνες τραπεζίτες για συγχωνευσεις μεταξυ τους ωστε να αντιμετωπίσουν τις πιο ισχυρές ευρωπαικές τράπεζες στον ανταγωνισμο και τα φιλέτα των Βαλκανίων. Αρα δεν πέφτω έξω.


Παράθεση:
Είσαι πραγματικά ένας τζειμς μποντ… σε θαυμάζω…
Επειδή δεν ειδές ταμία αλλοδαπό δεν υπάρχουν οι κουνεβες… τι να πω φοβερή αναστροφή της πραγματικότητας…
Και επειδή δεν υπάρχουν αποκλειστικά αλλοδαποί δεν υπάρχει πρόβλημα ;;;
από σοφιστείες καλά πας σαν τον obelix - γκαιμπελς


Μπορεί να είμαι Τζειμις Μπόντις Very Happy αλλά σίγουρα όχι για τον λόγο που με αποκαλείς έτσι. Είδες στο παραπάνω σχόλιο μου να λέω οτι δεν υπάρχουν αλλοδαπές στις δημόσιες υπηρεσίες όπως λανθασμένα ισχυρίζεσαι; Να τι σου έγραψα περί αυτου:

"Ναι, θα βρεις καθαρίστριες αλλοδαπές αλλά είναι μαζί και με ελληνίδες καθαρίστριες. Επομένως ούτε και εκεί θα συναντήσεις αποκλειστικά αλλοδαπές"

Να λοιπόν οτι μίλησα για αλλοδαπές στις δημόσιες υπηρεσίες. Οχι μόνο το επεσήμανα αλλά σου ξεδιάλυνα τη χοντράδα που έγραψες πως οι δημόσιες υπηρεσίες έχουν καταληφθεί απο μετανάστες. Επειδή με χαρακτήρισες Γκαιμπελς θα σου πω οτι άλλος έχει το όνομα(tarki) και άλλος τη χάρη(εσυ). Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nemo
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 6:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

tarki έγραψε:

Παράθεση:
Είναι πολύ λιγότεοι από τους νόμιμους μετανάστες


Αυτό είναι εντελώς λάθος. Όπως και αλλού έχω επισημάνει, η μετανάστες, νόμιμοι (εκ των υστέρων βέβαια) και παράνομοι, υπολογίζονται κατά την ΕΥΠ, την πιο αρμόδια υπηρεσία για να υπολογίσει, σε περίπου 2,5 εκατομμύρια και αυτό τον Οκτώβριο του 2007. Τώρα πρέπει να είναι περίπου τρία. Εξ αυτών, πράσινη κάρτα έχουν 700.000 μόνο. Άρα, παράνομοι είναι τουλάχιστον 1,8 - 2,3 εκατομμύρια. Πώς κάνεις τόσο χοντρό λάθος.
Βέβαια, εδώ μας είπαν και οι κύριοι του ΙΜΕΠΟ ότι οι παράνομοι είναι 200.000 (!!!). Ωραία μεταναστευτική πολιτική χαράσσουν, έχοντας (εθελουσίως ή μη) μαύρα μεσάνυκτα.
Επιστροφή στην κορυφή
Ιδέες
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 2:30 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ λέω να τους εκτελέσουμε με μια σφαίρα στο κεφάλι. Συμφωνείτε; Να βάλουμε τους χρυσαυγίτες να το κάνουν που έχουν και πείρα. Θαλάμους αερίων δε θα έλεγα γιατί κοστίζουν.

Καμιά καλύτερη ιδέα;

Α! παρά λιγο να το ξεχάσω. Να συμπεριλάβουμε και τους νεοταξίτες του πολιτικού καφενείου. Για αυτούς προτείνω την ηλεκτρική καρέκλα.

Εροσε συναγωνιστές
Επιστροφή στην κορυφή
apelatis
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 9:16 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν κάποιοι χρειάζονται εκτέλεση με μια σφαίρα στο κεφάλι δεν είναι οι λαθρομετανάστες, οι οποίοι είναι εδώ επειδή οι κυβερνήσεις του κεφαλαίου τους το επέτρεψαν, γιατί ήθελαν πιο φτηνά χέρια απ’ τα ελληνικά, αλλά οι ρουφιάνοι του κεφαλαίου που έχουν το θράσος να το παίζουν και αριστεροί. Κάτι σαν και λόγου σου δηλαδή.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας