patari.org Αρχική σελίδα patari.org
Χώρος συζήτησης της πατριωτικής αριστεράς
 
 Συχνές ΕρωτήσειςΣυχνές Ερωτήσεις   ΑναζήτησηΑναζήτηση   Κατάλογος ΜελώνΚατάλογος Μελών   Ομάδες ΜελώνΟμάδες Μελών   ΕγγραφήΕγγραφή 
 ΠροφίλΠροφίλ   Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας   ΣύνδεσηΣύνδεση 

Λαζόπουλος κατά ΣΥΡΙΖΑ: Τους πήρατε τα σπίτια; Τελειώσατε!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Παρατηρητής
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2016 12:26 pm    Θέμα δημοσίευσης: Λαζόπουλος κατά ΣΥΡΙΖΑ: Τους πήρατε τα σπίτια; Τελειώσατε! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος


πατήστε, πάνω στην φωτογραφία, με το αριστερό πλήκτρο του ποντικιού, για να δείτε την πρωτότυπη και σε μεγαλύτερο μέγεθος

Λαζόπουλος κατά ΣΥΡΙΖΑ: Τους πήρατε τα σπίτια; Τελειώσατε!

«Θα μου βάζετε 350 φόρους και θα μου λέτε μην κουνηθείς, κάτσε εδώ γιατί είσαι πατριώτης;», σχολίασε ο γνωστός καλλιτέχνης

Ο ΣΥΡΙΖΑ χάνει και τους τελευταίους του συμμάχους. Ο Λάκης Λαζόπουλος εξαπέλυσε επίθεση εναντίον του κυβερνώντος κόμματος, κάνοντας αναφορά στα όσα έλεγαν πριν και στα όσα κάνουν πλέον ως κυβέρνηση.

Το τελευταίο «Αλ Τσαντίρι Νιουζ» της τηλεοπτικής σεζόν... έκρυβε εκπλήξεις, καθώς ο γνωστός καλλιτέχνης δεν συγκράτησε τη δυσαρέσκειά του για τις υποχωρήσεις της κυβέρνησης. «Ήρθατε εσείς ως ΣΥΡΙΖΑ να προστατεύσετε τα σπίτια και τις ζωές των ανθρώπων… τους πήρατε τα σπίτια; Μία λέξη θα πω. Τελειώσατε!», είπε χαρακτηριστικά.

Νωρίτερα είχε πει πως «μας κοροϊδεύουν σαν μικρά παιδιά και το χειρότερο είναι η Αριστερά, ο ΣΥΡΙΖΑ έχει σκύψει το κεφάλι και συνεχίζουν όλοι μαζί την ίδια καθοδική πορεία. Το είπαμε για τον Γιωργάκη, τον Σαμαρά, τον Βενιζέλο, το λέμε και για τον Τσίπρα. Αυτή η πολιτική δεν βγάζει πουθενά!».

Όσο για την ανάπτυξη που... έρχεται, ο Λάκης Λαζόπουλος είπε ότι «περιμένουμε την ανάπτυξη, με τέτοια υπερφορολόγηση ποια ανάπτυξη κυρία μου; 700 εταιρείες ελληνικές ανοίγουν κάθε μέρα στην Κύπρο. Φέρατε την ανάπτυξη στην Κύπρο. Φέρατε την ανάπτυξη στην Βουλγαρία. Φέρατε την ανάπτυξη στις γειτονικές χώρες. Έτσι και κατέβει ο ΣΥΡΙΖΑ στην Κύπρο θα πάρει 70%, τους έχει φέρει πολύ μεγάλη ανάπτυξη. Μήπως μπορείτε να φέρετε και την ανάπτυξη στον τόπο αυτό μετά την περιοδεία και το ντου που κάνετε σε Κύπρο και Βουλγαρία; Θα μου βάζετε 350 φόρους και θα μου λέτε μην κουνηθείς, κάτσε εδώ γιατί είσαι πατριώτης. Πατριώτης που δεν μπορεί να ζήσει στην πατρίδα του και το σπίτι του το έχουν οι τράπεζες, είναι ξένος δεν είναι πατριώτης».

Βέβαια δεν θα μπορούσε να απουσιάσει η αναφορά στον ΕΝΦΙΑ: «Τα σπίτια ανήκουν στους Έλληνες. Με τον ΕΝΦΙΑ που πρωτοσκέφτηκε ο κ. Βενιζέλος και έφερε τη μεγαλύτερη καταστροφή στη χώρα αυτή. Τη μικροσπιτική καταστροφή. Οι άνθρωποι έχασαν σε μια νύχτα όλοι τις ιδιοκτησίες τους. Όλοι έγιναν ενοικιαστές από τη μία μέρα στην άλλη. Κληρονομούμε για πρώτη φορά χρέος στα παιδιά μας. Ήμουν εδώ, χθες στην χώρα αυτή και ξέρω τι έγινε, ξέρω το παρελθόν, βλέπω το πολύ στραβό παρόν, δεν βλέπω κανένα μέλλον που θα ήθελα και δεν το βλέπει και κανένας Έλληνας. Αλλά αν στράβωσαν οι αριστεροί, αυτό δεν σημαίνει ότι ίσιωσαν οι δεξιοί… για να βάζουμε τα πράγματα στα ράφια τους και να μην είναι χύμα. Φτάνει τόση αμνησία».
Επιστροφή στην κορυφή
Παταρίσιος.
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 15, 2016 1:04 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

https://www.youtube.com/watch?v=PVPpLFhswzE
Επιστροφή στην κορυφή
Obelix



Συμμετέχουν: 08 Δεκ 08
Δημοσιεύσεις: 3778

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 16, 2016 12:47 am    Θέμα δημοσίευσης: "Στο διάβολο η Ε.Ε. και το ΕΥΡΩ"! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παταρίσιος. έγραψε:
https://www.youtube.com/watch?v=PVPpLFhswzE


Παρατήρηση 1: Στο 0.29 ο Λαζόπουλος λέει: "Να πάει στο διάβολο και η Ευρώπη και το ΕΥΡΩ"...και ΚΑΤΑΧΕΙΡΟΚΡΟΤΕΙΤΑΙ.

Παρατήρηση 2: Το ανωτέρω προβάλλεται (άρα και σκηνοθετείται) από τον γνωστό νεοταξικό "ALPHA".

ΤΙ να υποθέσομε; Μήπως, ότι οι εγκέφαλοι του 4ου Ράιχ που κατευθύνουν το ανωτέρω βοθροκάναλο (και όλα τα άλλα) έχουν αποφασίσει πως έφτασε το τέλος του ΕΥΡΩ; Και πως είναι καιρός να εισαγάγουν λίγο - λίγο τους Έλληνες στο νέο αυτό δεδομένο; (Έχοντας την φαντασίωση πως οι Έλληνες περίμεναν...αυτούς προκειμένου να καταλάβουν κάτι που ήταν φανερό ήδη από το 2010, αν όχι και από πιο νωρίς...)

_________________
ILS SONT FOUS, CES AMERICAINS!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
μυρισε πτωμα ο λακης
Επισκέπτης





ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 18, 2016 10:41 am    Θέμα δημοσίευσης: για αυτο τα χωνει Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Λαζόπουλος δεν είναι να τον υποτιμάμε. Είναι λαμόγιο ολκής με χοντρές διασυνδέσεις. Άρα για να τα χώνει στον συριζα μύρισε οτι είναι για δρόμο ο Τσίπρας. Προφανώς μετά που θα περάσει και τα εργασιακά χωρίς φασαρίες θα τελειώσει η αποστολή του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    patari.org Αρχική σελίδα -> Πολιτική συζήτηση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Hellenic (Greek) by Alex Xenias - Διορθώσεις:Αλφόνσος Πάγκας